Daily Archives: 6.10.2014

FK J.HRADEC B- SOKOL SLAVONICE 2:3 (0:1)

V neděli 8.června jsme zajížděli na půdu již jistého vítěze I.B třídy skupiny D,jenž v končící sezóně na domácím trávníku ani jednou neprohrál.My jsme k definitivní záchraně potřebovali získat alespoň jeden bod.Na dopoledním zápase dorostu,kterým byl předán pohár za vítězství v Okresním přeboru(dodatečně klukům blahopřeji) bylo slyšet hlášky typu-odpoledne taky dostanete pohár,ale za největší debakl….

SOKOL SLAVONICE-SOKOL KARDAŠOVA ŘEČICE 2:0 (1:0)

Po dalších dvou porážkách na hřištích soupeřů( v Lomnici 7:2 a v Lišově 2:0) jsme se propadli v tabulce až na 12.příčku a doslova nad námi visel pověstný Damoklův meč.
Kardašova Řečice začala sebevědomě a prvních pět minut nás vůbec nepustila na vlastní polovinu. Soupeře jsme s vyjímkou rohových kopů k ničemu nepouštěli a postupně jsme se začali osmělovat i my.V 18.minutě zahrával přímý volný kop Vojta Balík,jeho centr letěl na zadní tyč,kde na něj nabíhal Lumír Křížka,bohužel jeho hlavička skončila jen na tyči.Potom jsme několikrát ztratili míč u soupeřova velkého vápna a Řečice se několikrát valila do přečíslení.Jednou výborně zasáhl Honza Pospíchal v brance a dvakrát dokázali na poslední chvíli finální přihrávku výborně hrající stopeři Vojta Balík a Milda Trávníček.Ve 29.minutě si postavil balón k dalšímu přímáku od středového kruhu opět Vojta Balík,rozběhl se a jeho bomba se od tyče odrazila do sítě-góóóóĺ-1:0.Jelikož se do půle nic podstatného nestalo,šli jsme do šaten s nejtěsnějším vedením.

SOKOL SLAVONICE- JISKRA NOVÁ BYSTŘICE 1:1( 1:1)

V zápase,kde šlo prakticky o šest bodů,jsme přivítali soupeře z Nové Bystřice,jenž hrál ještě minulou sezónu o třídu výš.

Utkání,jak už se pomalu stává tradicí,jsme začali opět velice špatně.Ve 4.minutě Milda Trávníček tak dlouho otálel s přihrávkou,až špatně přihrál Miginovi Maškovi,který následně ve velkém čtverci fauloval a následoval pokutový kop.Balón si na značku postavil hostující Mihula a s přehledem proměnil-0:1.Poté jsme se snažili soupeře přitlačit,jenže na našich kopačkách byla spousta nepřesností,ale i tak se nějaké šance objevily.Ve 14.minutě napálil odražený míč z velkého vápna David Drobilič,ale jeho pěknou střelu mladý gólman skvěle vyrazil na roh.I v další šanci se opět objevil dobře hrající David Drobilič,naběhl si na nadýchaný bochánek od Roberta Peschela,diváci už křičeli gól,ale jeho hlavička skončila o malý kousek vedle tyče.V 35.minutě si postavil míč k přímému volnému kopu Milda Trávníček,vystřelil přesně a dostatečně tvrdě,takže balón skončil těsně pod šibenicí,a Milda tak odčinil svůj zkrat z úvodu zápasu-1:1.Tímto výsledkem skončil i první poločas.

FK SOKOL TŘEBĚTICE- SOKOL SLAVONICE 3:1(1:0)

Po kvalitním výkonu doma proti Ledenicím jsme zavítali k moravskému derby do Třebětic,kde se snadno nevyhrává.
Utkání jsme začali aktivně,již ve 2.minutě vysunul Vojta Balík Roberta Peschela,ten však svojí slabší levačkou o půl metru minul branku domácích.V 9.minutě bohužel udeřilo na druhé straně.Sudí Devera písknul faul nefaul,my jsme tradičně špatně pokryli hráče soupeře a domácí kapitán Bastl zcela volný hlavou uklidil míč přesně k tyči-1:0.Kluky to nezlomilo a nadále se snažili být aktivní.Vybojovali jsme spoustu standartek,zejména rohů,ale branka Třebětic jako by byla zakletá.Jednu z největších našich šancí měl Lumír Křížka,ale jeho střelu gólman Havlík stačil vyrazit na roh.Domácí měli největší šanci po minele Mildy Trávníčka,naštěstí pro nás jeden z hráčů Třebětic trefil ze semi metrů střed branky,kde pohotově zasáhl Honza Pospíchal.Naše střely většinou končily těsně vedle branky,a tak i proto se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí mančaft.

SOKOL SLAVONICE- SLAVOJ LEDENICE 3:1(1:1)

Po dvou debaklech(s Českými Velenicemi 0:4,a v Soběslavi 1:7) a hodně mizerných výkonech jsme přivítali na domácím pažitu tým Ledenic,který se dostal do jihočeského finále České pošty.

Kluci tentokrát na soupeře vlétli a bylo jich doslova plné hřiště.Již v 8.minutě nacentroval z přímého volného kopu Vojta Balík na balón si naběhl Martin Bodlák a placírkou umístil míč přímo do šibenice-góóóól-1:0.Poté si vytvořili tlak hosté a měli několik nebezpečných standartek,ale kluci se všemi poradili.Postupně se hra vyrovnala,ale obě obrany byly pevné jako skála,a tak příliš gólových šancí k vidění nebylo.Za pozornost stojí jen přímák Mildy Trávníčka,jeho střela mířila mezi tři tyče,ale nebyla příliš důrazná,a tak si s ní gólman Ledenic poradil.Do další šance se dostával Migin Mašek,jenže ve finále ho kulatý nesmysl příliš neposlechl a hosté odkopli míč do bezpečí.Ve 39.minutě Ledenice podnikly rychlý brejk,Honza Pospíchal vyběhl za hranici šestnáctky zasáhl míč,ale ten se dostal zpět k hostujícímu hráči,ten ho pak předložil před opuštěnou branku přesně mezi tři naše hráče,takže dobíhající Bez lehce srovnal na 1:1.Tímto výsledkem skončil první poločas.

TJ NOVÁ VČELNICE-SOKOL SLAVONICE 3:1 (2:0)

K druhému jarnímu mistrovskému zápasu jsme odjížděli na půdu soupeře,kde se nám dlouhodobě nedaří a nejinak tomu bylo i tentokrát.

Začátek zápasu se odvíjel spíše mezi šestnáctkami a oba mančafty se předháněly v tom,kdo zkazí více přihrávek.Postupem času jsme začali býti o něco lepším týmem,jenže chyběla přesnější finální přihrávka nebo přesnější zakončení.Domácí byli taktéž neškodní,takže fotbalové krásy příliš k vidění nebylo.Až přišla 32.minuta a rychlý brejk Nové Včelnice,kterému jsme nedokázali zabránit a rázem to bylo 1:0.Od této doby přebral otěže hry celek novovčelnických fotbalistů a my jsme se začali bránit.Ve 43.minutě tlak domácích vyústil v druhou branku-2:0.

SOKOL SLAVONICE-SLAVOJ TEMELÍN 3:1(2:0)

Po dlouhé zimní přestávce a dvou ne zcela povedených přátelských zápasech(Staré Hobzí 1:1,Černíč 2:5),přišel v sobotu 29.3. na řadu první mistrák.

Vítězství 3:1 na pažitu Starého Hobzí

Při příjemném nedělním počasí 15.6.2014 se od 12.30 hod. odehrálo poslední utkání starších žáků mezi Starým Hobzí (doposud druhé mužstvo tabulky) a již jistým vítězem mužstvem Slavonic.

Před zápasem si hráči řekli, že si půjdou zahrát fotbal a ukáží, že jsou právem PŘEBORNÍCI OKRESU a toto předsevzetí naplnili i na hřišti. Až do 30 min. s námi soupeř držel krok, i když jsme měli míč více na kopačkách než soupeř (i když naše borce, trochu občas trápilo zpracování toho kulatého nesmyslu). Těsně před poločasem se prosadil L.Nehyba a šlo se do kabin.