Basketbal – vítězně na turnaji starých pánů v Bratislavě

7.10.2014

Mimořádného úspěchu dosáhli staří páni dne 19.4.2013 na mezinárodním basketbalovém turnaji v Bratislavě, za účasti družstev z Brna – Podolí, Moravského Krumlova, Slavonic a domácích BKM 81. Utkání hraná na 2x 12 minut čistého času jsme v prvním zápase nastoupili proti týmu M. Krumlova. Je nás konečně 7 hráčů a tak od začátku udáváme tempo a v poločase vedeme 27:16. V druhé polovině skóre navyšujeme až na konečných 42:28. Hned k druhému zápasu nastupujeme proti domácím BKM 81 za které hráli dva hráči mladších 35 let. Mysleli si, že budeme unaveni, ale opak byl pravdou přesnou střelbou všech hráčů a výbornou, aktivní obranou vedeme v polovině zápasu 19:14. Domácí znervoznili a nasadili oba mlaďochy. My jsme však neponechali nic náhodě a těsně před koncem utkání vedeme o 15 bodů. Domácím se ještě v závěru podařilo snížit na konečných 37:27. Ohromná pohoda se projevila i v posledním zápase se silným týmem z Brna Podolí. Hned od začátku vedeme a v polovině je stav utkání 34:23. Začátkem druhé půli nás Podoláci zmáčkli. Začala se jim dařit střelba a utkání otočili na 42:40. Trošku jsme znervoznili a tak si bereme oddychový čas. Pak jakoby nastoupilo úplně jiné mužstvo a zbytek utkání vyhráváme jasně 20:6 a celkově 60:48. Po závěrečném hvizdu může naplno vytrysknout gejzír radosti, protože jsme tento turnaj po zásluze vyhráli.

4. M. Krumlov   0

Domácí svou slovanskou pohostinností nezklamali. Vláčkem nás povozili po celé Bratislavě až k hospůdce U Srnčíka pod Devínom, kde bylo slavnostní vyhlášení. Přebíráme pohár za první místo i několik hodnotných cen.

Nejlepším střelcem celého turnaje byl vyhlášen hráč Jílek z Podolí. Nutno podotknout, že na dalších místech se umístili naši borci ze Slavonic. A to na druhém místě Čára a na třetím místě Roman Bulant, což podtrhuje naši vysokou střeleckou produktivitu.

Závěrem bych chtěl všem slavonickým hráčům poděkovat za vynikající úspěch, kterého jsme na turnaji v Bratislavě dosáhli.

Za Slavonice hráli: Kopanič Miroslav, Bulant Roman, Částek Petr, Vláčil Jiří, Kudrfalec Karel, Mašát Viktor a Slavomír Nemček

Vytvořeno 1. 5. 2013 19:31