Basketbalový zápas Slavonice – UBBC Gmünd

V neděli 16. 3. 2014 v odpoledních hodinách sehrála hrstka Slavonických vyrovnané utkání s početným rakouským družstvem UBBC Gmünd.

Nástup k utkání vypadal jako zlý sen či špatný vtip. Zatímco rakouské družstvo přijelo ve více než dostatečném počtu 11 hráčů, domácích se sešlo jen pouhopouhých 5 do základní pětky.
Rakouské družstvo zcela logicky nasazuje taktiku rychlého střídání hráčů, může si dovolit osobní obranu, do poloviny zápasu dokonce po celém hřišti. Navíc náš tým nepřečísluje pouze počtem hráčů, ale výrazně nižším věkovým průměrem a tím pádem daleko větší rychlostí na hřišti. Přesto náš tým zejména díky obětavé, stoprocentní zónové obraně, skvělým doskokům pod domácím košem a zodpovědnému přístupu k situaci, kdy nesmíme přijít kvůli vyfaulování byť jen o jediného hráče, vede v první (10:9), druhé (25:24) a dokonce ještě ve třetí čtvrtině (38:33).

V poslední čtvrtině se bohužel na našich hráčích začíná podepisovat únava, tím pádem i menší přesnost ve střelbě a obava z dohrávky utkání pouze ve čtyřech hráčích. V rozhodující chvíli utkání navíc soupeřovo družstvo podržel hráč Traxler s číslem 19, který v závěrečné čtvrtině díky přesné střelbě z dálky dal většinu bodů soupeře (14). Zápas nakonec prohráváme těsně 49:53.

Čtvrtiny: 10:9, 15:15, 13:9, 11:20

 

Hráči Slavonic: Kopanič Tomáš – 15 b., Kopanič Miroslav – 13 b., Němček Sláva – 13 b., Vláčil Martin – 6 b., Mašát Viktor – 2 b.

 

Vytvořeno 21. 3. 2014 20:51

Napsal Jiří Vláčil

Přejít k navigační liště