Basketbal turnaj starých pánů ve Slavonicích

10.11.2014

DSC_0038Dne 8.11.2014 se konal ve Slavonicích veliký svátek v basketbalu neboť se konal mezinárodní turnaj  za účasti družstev z Rosic, Brna Podolí, Brna Líšně, BK Matador Bratislava a domácích borců ze Slavonic. Družstvo Moravského Krumlova se omluvilo.

Hrálo se tedy systémem každý s každým na 2×10 min. čistého. Hned k prvnímu zápasu jsme nastoupili proti Líšni. V tomto zápase se nám vůbec nedařilo a proti vysokým hráčům soupeře jsme neměli žádnou šanci a tak prohráváme 26:11. K druhému zápasu nastupujeme proti slovenskému mužstvu BK Matador Bratislava je to bitva od začátku, střídáme se ve vedení a poločas vyhráváme 15:12. Náskok zvyšujeme a 22 vteřin vedeme o 6 bodů. Zdá se být hotovo, ale soupeř dvěma trojkama vyrovnává a zápas se prodlužuje na 1 x 3 min. Zde již nenecháváme nic náhodě a vyhráváme 44:35. Ve třetím zápase jsme změřili síly s družstvem z Rosic. Poločas sice prohráváme 16:15, ale pak se rozehrál k velkému výkonu Sláva Nemček a vyhráváme 35:30. K poslednímu zápasu nastupujeme proti Brnu Podolí celý zápas vedeme a i přes dramatickou koncovku vyhráváme 29:26.

Líšeň 26 – 11 40 – 22 38 – 23 49 – 10 T 8 153:66 1

Tradiční vyhlášení výsledků turnaje proběhlo v hospůdce na kuželně. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Sláva Nemček z družstva Slavonic. O zápisy se postarali Karel Kudrfalec a Martin Vláčil. Konečné druhé místo je nesporný úspěch slavonického basketbalu.

Za Slavonice hráli: Vláčil Jiří, Miroslav Kopanič, Částek Petr, Jiří Kourek, Viktor Mašát, Roman Bulant a Sláva Nemček