Basketbal – první jarní zápas doma se Studenou

Dne 6.2.2015 jsme od 19:00 hod. sehráli první jarní zápas doma se Studenou. Na tento zápas se nás sešlo 10 hráčů.

Dlouho nepamatuji, že by nás bylo tolik na mistrovské utkání. Hráčů ze Studené bylo pouze 5 + 3 dorostenci. Ujímáme se sice vedení 5:2, ale to bylo z naší strany všechno. Protihráči ačkoliv v 5 nás drtili přesnou střelbou z kteréhokoliv místa. My jsme se na každý koš hodně nadřeli a tradičně se nám nedařila střelba. Soupeř neustále udržoval 10 bodový náskok a když jsme dvakrát stáhli o 6 bodů tak vždy přesnou střelbou zase odskočil o 10 bodů. Snažili jsme se vyfaulovat Vojtu Havlíka, ale do konce zápasu se nám to ani jednou nepodařilo. A když se ke konci utkání vyfauloval Tomáš Kopanič a Roman Bulant bylo o výsledku utkání rozhodnuto. Nakonec prohráváme 93:81 ( 27:15, 44:30, 63:55, 93:81 ) padlo poměrně hodně košů což naznačuje, že se hrálo bez obran a k naší smůle soupeř co zvedl to dal. Ke zmínce stojí i 38 bodů Tomáše Kopaniče, který si tak upevnil pozici nejlepšího střelce v celé soutěži.

Za Slavonice hráli: Tomáš Kopanič 38, Miroslav Kopanič 16, Martin Malát 13, Sláva Němček 8, Martin Vláčil 4, Petr Částek 2, Viktor Mašát, Jiří Kourek, Roman Bulant, Vláčil Jiří