Basketbal -turnaj starých pánů v Moravském Krumlově

3.3.2016

Dne 27.2.2016 jsme se účastnili mezinárodního turnaje starých pánů v Moravském Krumlově za účasti Slavonic,Rosic BKM 81 Bratislava a domácích borců z Moravského

Krumlova. V autě je bojovná nálada a tak nastupujeme k prvnímu zápasu proti basketbalistům z Rosic. Vstup do zápasu se nám vydařil a tak vyhráváme  7:0. Rosice měla dva mlaďochy kteří se roztříleli a poločas prohráváme 24:10 i v druhém poločase se obraz hry nezměnil a tak se mladíci v družstvu Rosic ukázali jako rozdíloví a nakonec prohráváme 41:23. Posilnění hustou uzenou polívkou nastupujeme proti domácím. Po úvodním oťukávání jsme navýšili náskok a poločas vyhráváme těsně  14:13. V druhém poločase mírně odskakujeme, protože se domácím vůbec nedaří střelba ze střední vzdálenosti a udržujeme 10 bodový náskok hlavně díky neskutečným střelám Čáry, který se blýsknul i jako střelec z větší vzdálenosti a tak utkání vyhráváme 36:29 . Ihned nastupujeme k dalšímu zápasu proti Bratislavě. Je nás 5, ale vidina vítězství na silném turnaji nám vlévá sílu do těla, ale bohužel ihned v úvodu po třech střelách prohráváme 8:0. Bratislavského střelce Buba bereme osobně a tak se hra vyrovnává přesto poločas prohráváme 25:17. V druhém poločase se soupeřův náskok zvýšil na hrozivých 14 bodů. Bereme si oddychový čas, ve kterém jsme se rozhodli, i když v pěti, k osobní obraně. Tato změna taktiky totálně soupeře zaskočila. Rozjeli jsme se jako dobře namazaný stroj a snižujeme na rozdíl jediného koše. Dvě minuty před koncem byl soupeř zralý na ručník. Pak jsme se dopustili dvou zbytečných ztrát, kterých soupeř dokázal využít a tak nakonec prohráváme 43:35. Byli jsme hodně blízko, ale na to se v žádném sportu nehraje je pravda, že nás v tomto zápase vůbec nepodržel Čára, který byl vynikající v ostatních zápasech . Pořadí na 2-4 místě rozhodovala minitabulka vzájemných zápasů, kde jsme bohužel dopadli nejhůře.

Ostatní zápasy: Moravský Krumlov: Rosice 37:27, Moravský Krumlov : Bratislava 26:42, Rosice: Bratislava 30:36

Pořadí turnaje: 1) Bratislava, 2) Rosice 3) Moravský Krumlov, 4) Slavonice,

Za Slavonice hráli: Nemček 12 bodů, Mašát 16, Kopanič 35, Bulant  22 a Vláčil 9