Fotbal SOKOL SLAVONICE – JISKRA NOVÁ BYSTŘICE 0:2 (0:0)

29.3.2016

V generálce před jarní sezónou jsme přivítali soupeře, který hraje o soutěž výš a podzimní části okupuje druhou příčku.

V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem,soupeře jsme přimáčkli na jeho vlastní polovinu,a ten za prvních pětačtyřicet minut zahrozil jen několikrát z rychlých brejků.Ty však vždy odvrátila pozorná obrana nebo gólman Honza Pospíchal.Naše snaha také dlouho nevedla k nějaké šanci,ty začaly přicházet až po půlhodině hry.Střely Mildy Trávníčka z větší vzdálenosti měly sice razanci,ale postrádaly přesnost.Milan Balík třikrát hlavičkoval po rohových kopech,ale ani jeho pokusy se nevešly mezi tři tyče.Přímý volný kop Ondry Kubeše sice rozvlnil síť,bohužel však jen z vnější strany.Dvakrát hostující obránci vykopávali míč z brankové čáry po závarech před bystřickou brankou.Tu největší šanci měl ve 43.minutě Robert Peschel,jenže tváří v tvář proti hostujícímu brankářovi trefil jen jeho levou nohu.Takže výsledek první půle zněl 0:0.
Ve druhém dějství se hra přece jen vyrovnala.V 68.minutě se krásně uvolnil Martin Bodlák,ale stejně tak jako v prvním poločase Robert Peschel,i on nastřelil nohu gólmana soupeře.A tak přišlo okřídlené nedáš-dostaneš.Nová Bystřice předvedla asi svoji nejhezčí akce zápasu,balón putoval z nohy na nohu na jeden dotek,až se ocitl soupeřův útočník hostů sám před Honzou Pospíchalem a ukázal našim hráčům,jak se zakončuje-0:1.V 75.minutě napřáhnul ze třiadvaceti metrů Martin Bodlák,ale jeho pokus trefil jen spojnici břevna a tyče.O tři minuty na to utekl po levé straně Robert Peschel,centrem našel opět Martina Bodláka,ale jeho pokus jen těsně minul tyč.V 81.minutě vysunul Radek Deutschar rozběhnutého Bohouše Brůžka,jenže i jeho pohotový pokus o pověstný vlásek minul branku Nové Bystřice.O chvíli později se ještě uvolnil ve velkém vápně uvolnil Martin Bodlák,ale tentokrát ho skvěle vychytal brankář.Dvě minuty před koncem,kdy už jsme hráli na velké riziko ve snaze vyrovnat,hosté předvedli rychlý kontr středem hřiště a podařilo se jim rozvlnit síť naší svatyně podruhé,a tím pádem dát výsledku konečnou podobu-0:2.
SESTAVA-Pospíchal-Jahoda,Dvořák,Trávníček,Kubeš(61.Deutschar)-Drobilič(61.Brůžek),M.Balík,Lovětínský,Peschel(79.Tepřík)-M.Bodlák,Křížka.