Fotbal TJ Sokol Slavonice „A“ – DYJE Staré Hobzí 3:0 (1:0)

4.4.2016

Na první jarní mistrovské utkání proti Starému Hobzí neváhalo přijít skvělých 150 diváků.My jsme nastoupili v téměř kompletní sestavě,až na Davida Bártů,který doléčuje zranění kolena.

Zápas jsme začali opatrně,spíše to vypadalo,že se kluci báli udělat chybu,aby nemuseli dohánět náskok jako na podzim ve Starém Hobzí.Navíc velice hrbolatý terén bral hodně nadějí na jakoukoliv kombinační hru.V 9.minutě jsme zahrávali přímý volný kop,Milda Trávníček zvolil přihrávku na nabíhajícího Vojtu Balíka,ten se dostal do zakončení,ale jeho střelu zkušený matador v bráně hostů Dušan Šívr vyrazil.A nebylo to zdaleka naposledy,kdy si kluci na tomto gólmanovi vylámali zuby.Následovalo několik rohových kopů,po jednom z nich hlavičkoval Milan Balík,ale Dušan Šívr předvedl jeden ze svých famózních zákroků.Ve 28.minutě propadl centrovaný míč až na zcela volného Davida Drobiliče,ten byl však tak překvapený,že jeho hlavička byla nedůrazná,takže si Dušan mohl připsat další úspěšný zákrok.Hobzí se snažilo hrát zejména na brejky,kdy míče od obránců hledali rychlonohého Ondru Ličku,kterého však pečlivě střežila naše pozorná obrana.Největší šanci hostů měl Kuba Peterek,který se dostal na hranici šestnáctky k balónu,ač byl zcela neatakován,tak nakonec jeho zakončení bylo zbrklé,a tak jeho polostřela-pololob skončil asi metr nad naší brankou.Ve 37.minutě hodil dlouhý aut do vápna Honza Dvořák,obrana soupeře odvrátila jen na velké vápno,kde byl zcela volný Milan Balík,který si našteloval míč na levačku(kterou jinak maximálně sundavá kalhotky ženám) a trefil nádherně levou šibenici-góóóóóól-1:0.Místo toho aby nás branka uklidnila,tak spíše na naše kopačky přinesla nepřesnosti a do hry chaos.Hobzí vrhlo všechny síly do útoku.Po centru z levé strany se soupeři dokonce podařilo dostat míč do naší sítě,ale hlavní arbitr Pavel Janák odpískal faul na brankáře,takže výsledek prvního dějství byl 1:0.
Do druhé půle jsme nastoupili s tím,že zklidníme hru a pokusíme se postupem času,až soupeři začnou docházet síly přidat další branky.Bohužel Staré Hobzí přidali na rychlosti a my pokračovali v nepřesnostech ze závěru prvního poločasu.V 52.minutě došlo k incidentu,který rozjitřil emoce na obou stranách.Jeden z hostujících hráčů házel aut,údajně něco nepěkného řekl Danu Lovětínskému,který mu dal lehkou hlavičku,načež soupeř zareagoval a vráti Danovi facku.Dle mého názoru měli následovat karty barvy červené na obou stranách.K překvapení všech sudí Janák vyřešil vše jen domluvou.Hobzí se snažilo atakovat naší branku zejména centry do naší šestnáctky,ale tam v hlavičkových soubojích převážně kralovali naši stopeři.V 63.minutě se dostal ve velkém čtverci soupeře k míči Dan Lovětínský a zakončil přesně do pravé šibenice( a zmírnil tak moje naštvání na jeho výše popsaný incident)-góóóól-2:0.Od této chvíle začaly soupeři značně docházet síly a my jsme se dostávali stále častěji do přečíslení,které jsme však řešili špatně,a tak skóre zůstávalo pořád stejné.Staré Hobzí mělo snad už jen jednu vážnější šanci,ale hlavička Ondry Ličky neměla důraz,a tak si s ní Honza Pospíchal lehce poradil.V 79.minutě vystřídal Robert Peschel,kterého nahradil Tomáš Tepřík.Po dvou minutách pobytu na hřišti si tento všudybyl naběhnul na střílený centr Vojty Balíka,hlavou ho uklidil potřetí za záda Dušana Šívra-góóóól-3:0.Zápas už jsme dohráli zcela v klidu a po závěrečném hvizdu rozhodčího Janáka jsme si mohli vychutnat ovace 150 diváků.
SESTAVA:Pospíchal-Jahoda,Dvořák,Trávníček,Kubeš-Drobilič(46.Křížka),M.Balík,V.Balík,Lovětínský(87.Deutschar)-M.Bodlák(K),Peschel(79.Tepřík).