SOKOL SLAVONICE- SK POPELÍN 1932 4:0 (3:0)

18.4.2016

V dalším zápase před početným a skvělým publikem jsme přivítali soupeře,jenž má opačné starosti než my,poněvadž je na předposledním místě a bojuje o záchranu.

Od prvního hvizdu hlavního sudího Svítila byl patrný rozdíl ve výkonosti obou týmů.My jsme se usadili na polovině soupeře,který stačil jen odkopávat míče na naší polovinu.Běžela 7.minuta utkání,Honza Pospíchal poslal výkop za půlící čáru,tam se k nebeským výšinám vyšplhal Milan Balík,hlavou prodloužil na Davida Bártů,který z první přeloboval obranu Popelína,za kterou si naběhnul Martin Bodlák a prvním dotykem přehodil gólmana soupeře a dal tím poprvé možnost divákům zakřičet si góóóóóóól-1:0!Čtyři minuty nato následoval přízemní centr do vápna soupeře,stopér Popelína chtěl míč odkopnout,ale netrefil ho a ten se dostal ke zcela volnému Davidu Drobiličovi,na něhož zívala zcela prázdná brána,i když zřejmě po páteční dokulné viděl brány dvě,tak naštěstí trefil tu správnou-2:0!Dva rychlé góly nás uklidnili,ale na můj vkus až příliš,poněvadž od této chvíle jsme zvolili tempo starých pánů.A když píšu starých,tak opravdu myslím starých!!Párkrát si sice naběhnul za obranu kapitán David Bártů,ale po delším zranění byl pro něj balón příliš kulatý a ne a ne ho při zpracování poslechnout(já to však dovedu pochopit,a tomu mýmu klukovi kapitánskýmu to protentokrát odpustím).Soupeř také příliš nezlobil,a tak to spíše byla nuda,nuda,šeď,šeď.Zdálo se,že první poločas skončí jen dvoubrankovým rozdílem,když ve 44.minutě dostal přihrávku Vojta Balík,sice kolem obránců tančil jak Lukáš Pavlásek ve Stardance(opravdu to vypadalo divně),ale nakonec si míč našteloval na levačku a uklidil ho potřetí do sítě-3:0.Toliko resumé prvního dějství.
O přestávce jsem klukům vyčítal přílišnou laxnost,zdůrazňoval jsem,že diváci chodí kvůli gólům,a že  hráči soupeře,když někdy v budoucnu zaslechnou Slavonice,musí dostat kopřivku.Hned z první akce ve druhém poločase napálil míč z velkého čtverce opět Vojta Balík a upravil skóre na -4:0!Zdálo se,že si kluci vzali moje slova k srdci.Skvělí diváci začali skandovat,,dejte ji búra,dejte jim búra´´.Bohužel naše hra upadla do podprůměru a po hřišti se povětšinou spíše chodilo,než běhalo.Pár naznáků by se snad našlo,ale většina skončila nepřesnou finální přihrávkou.Za zmínku snad stojí jen vysunutí Roberta Peschela,který poslal nadýchaný centr na Martina Bodláka,jemuž však ve finále míč uskočil,takže se protentokrát z tribun ozvalo jen húúúúú.Popelín měl snad jedinou vážnější šanci,kdy hráč zatočil rohový kop přímo do brány,ale Honza Pospíchal se nenechal překvapit a balón vyboxoval( po zápase taky Honza lakonicky poznamenal,,tak dneska ten dres ani prát nemusím´´).Početná divácká kulisa se vytouženého búra nedočkala,ale i tak kluky po konci zápasu odměnila potleskem.
Tentokrát výkon sice nenadchnul,a jestliže budeme chtít uspět v sobotu ve Staré Hlíně,tak budeme muset přidat ve všech směrech.Zasloužené tři body,ale zůstaly doma,a to je nejdůležitější.
SESTAVA:Pospíchal-Jahoda,Dvořák,Trávníček,Rejžek-Peschel(64.Deutschar),M.Balík,Bártů(81.Raška),Drobilič(72.J.Bodlák)-M.Bodlák,V.Balík(78.T.Tepřík).