SOKOL SLAVONICE- JISKRA TŘEBOŇ B 3:2 (0:2)

24.10.2016

V dalším, již 11 kole I.B třídy jsme přivítali soupeře, který byl před zápasem na 8.příčce tabulky.My jsme měli velké problémy s lidmi,poněvadž se nás sešlo jenom jedenáct,nakonec jsem musel povolat i,,veterána“ Pavku Kučeru, který mě zaplaťpánbůh neodmítnul. Mladí hráči z béčka styďte se za svůj přístup!!!

Utkání jsme začali aktivně,již ve 3.minutě si vybojoval svým napadáním šanci Lukáš Zrůcký,jenže jeho úmysl brankář přečetl a míč vyrazil.I nadále jsme měli více ze hry,ale bohužel bez nějakých vážnějších šancí.Přišla však 12.minuta a první pohroma.K přímému volnému kopu se postavil Ismail Redžepi,jeho pokus nešťastně ve zdi tečoval Milda Trávníček a Honza Pospíchal, který byl v protipohybu byl bez šance-0:1.Na nás padla trochu deka,a i když jsme se snažili dobývat branku soupeře,tak naše akce většinou končily nepřesnou přihrávkou.V 26.minutě se k balónu za naší obranu dostal jeden z hostujících hráčů, naštěstí pro nás z malého vápna přestřelil.O šest minut později se po pěkné akci dostal k zakončení Martin Bodlák,jeho střela z velkého čtverce měla sice přesnost,jenže nebyla dost razantní,takže si s ní gólman Kopecký poradil.Kluci,chtěli,bojovali, jenže blátivý terén výrazně znemožňoval naší kombinaci,takže si hosté celkem lehce poradili se všemi našimi akcemi.Zdálo se,že půjdeme do kabin s jednogólovým mankem,ale bylo ještě hůř.Ve 44.minutě následoval centr do naší šestnáctky,i když jsme měli podstatně více hráčů uvnitř,k míči se dostal M.Průcha,který měl dostatek času na to,aby přesně zakončil-0:2!
Do šatny jsem oproti zvyklostem odešel jako první,až zhruba po dvou minutách mě následovali hráči,a tak jsem měl dostatek času vydýchat šok z prvního poločasu.Nenásledovala žádná bouřka,ale v klidu jsme si vyříkali chyby a hledali na všem špatném pozitivní věci.Když sudí Picka zapískal,odebral jsem se z kabiny a zevnitř se ozvalo sborové,, Jdeme na ně!!“
Od začátku druhého dějství jsme se zakousli do soupeře.A už ve 49.minutě naše snaha přinesla první ovoce.Vojta Balík neskutečně odebral míč brankáři,který s ním byl mimo vápno,předložil ho před branku,kde ho dobíhající Robert Peschel uklidil do sítě-góóóóól-1:2! Ovšem hned z protiútoku nám zatrnulo,neboť po chybě se k zakončení dostal Redžepi,který přehodil vybíhajícího Honzu Pospíchala,jenže jeho pokus se odrazil od břevna zpátky do rukavic našeho gólmana.Hra ubíhala a my si vytvářeli čím dál větší převahu,hlavně díky tomu,že soupeř začal šlapat vodu a my měli více času a prostoru na kombinaci.Měli jsme několik pokusů,ale těm většinou chyběla přesnost.Za zmínku stojí hlavně pokus Vojty Balíka,který si ve vápně zpracoval balón a vypálil,ale i tentokrát byl brankář Kopecký na svém místě.Čas neskutečně letěl a my ne a ne dát vyrovnávací branku.Až přišla 77.minuta a rohový kop,k jehož exekuci se postavil střídající Láďa Chalupa.Centr to nebyl nejideálnější,letěl dlouho,ale vyskočil si na něj Milan Balík a hlavou ho usměrnil dokonale-góóóóóól-2:2. Sedm minut nato si oba hráči situaci zopakovali.Tentokrát Láďa kopnul krásný střílený centr,k nebeským výšinám(byla nízká oblačnost) se znovu vyšplhal Milan Balík a tentokrát to byla z jeho hlavy rána,jako když kopne kůň a opět přesná-góóóóóóól 3:2!!!Diváci začali skandovat Miiilaaan Baalííík,Miiilaan Baaalík,zatímco já na dráze křepčil jak před čtyřiceti lety, když jsem pod stromeček dostal vytoužené autíčko na ovládání.Chvíli poté ještě předvedl krásnou akci Pavka Kučera,když se uvolnil u brankové lajny,předložil míč před branku,kde ovšem chyběli hráči v modrém.Třeboň už se  k ničemu vážnějšímu nedostala,a tak si kluci po závěrečném hvizdu rozhodčího Picky mohli užívat oprávněné děkovačky od diváků.Kdež to já měl hodně práce,aby mi neukáply slzy štěstí….
SESTAVA:Pospíchal-Jahoda,Dvořák,Trávníček,Drobilič-Peschel(72.Pav.Kučera),Bártů(K),M.Balík,Zrůcký(61.Chalupa)-M.Bodlák,V.Balík.