SOKOL SLAVONICE-SOKOL KARDAŠOVA ŘEČICE 2:0 (1:0)

6.10.2014

Po dalších dvou porážkách na hřištích soupeřů( v Lomnici 7:2 a v Lišově 2:0) jsme se propadli v tabulce až na 12.příčku a doslova nad námi visel pověstný Damoklův meč.
Kardašova Řečice začala sebevědomě a prvních pět minut nás vůbec nepustila na vlastní polovinu. Soupeře jsme s vyjímkou rohových kopů k ničemu nepouštěli a postupně jsme se začali osmělovat i my.V 18.minutě zahrával přímý volný kop Vojta Balík,jeho centr letěl na zadní tyč,kde na něj nabíhal Lumír Křížka,bohužel jeho hlavička skončila jen na tyči.Potom jsme několikrát ztratili míč u soupeřova velkého vápna a Řečice se několikrát valila do přečíslení.Jednou výborně zasáhl Honza Pospíchal v brance a dvakrát dokázali na poslední chvíli finální přihrávku výborně hrající stopeři Vojta Balík a Milda Trávníček.Ve 29.minutě si postavil balón k dalšímu přímáku od středového kruhu opět Vojta Balík,rozběhl se a jeho bomba se od tyče odrazila do sítě-góóóóĺ-1:0.Jelikož se do půle nic podstatného nestalo,šli jsme do šaten s nejtěsnějším vedením.

Ve druhém dějství jsme pokračovali v pozorném bránění,ale snažili jsme se i ohrožovat branku hostů.V 56.minutě přihrál Robert Peschel Martinu Bodlákovi,který si navedl míč na prostředek a další dělovkou rozvlnil síť podruhé-góóóól-2:0.Hosté byli sice nadále fotbalovější,ale v koncovce jim nebylo tentokrát přáno.A když už střela mířila mezi tři tyče,tak zakročil Honza Pospíchal,který jak se později ukázalo dochytal zápas se zlomeným palcem na pravé ruce.Čas se táhnul jako poválečné Túčko a můj tep dosahoval hranice po vrcholném sportovním výkonu.Nakonec jsme se přece jen dočkali závěrečného hvizdu sudího ,,Bizona“ Svobody a mohli jsme slavit záchranu.

SESTAVA-Pospíchal-Mašek,Trávníček,Balík,Drobilič(K)(33.Kubeš)-Lovětínský,Bártů,M.Bodlák,Jahoda(70.Chalupa)-Peschel,Křížka(82.Lojda).

Vytvořeno 2. 6. 2014 11:00