FK J.HRADEC B- SOKOL SLAVONICE 2:3 (0:1)

6.10.2014

V neděli 8.června jsme zajížděli na půdu již jistého vítěze I.B třídy skupiny D,jenž v končící sezóně na domácím trávníku ani jednou neprohrál.My jsme k definitivní záchraně potřebovali získat alespoň jeden bod.Na dopoledním zápase dorostu,kterým byl předán pohár za vítězství v Okresním přeboru(dodatečně klukům blahopřeji) bylo slyšet hlášky typu-odpoledne taky dostanete pohár,ale za největší debakl….
Za úmorného vedra domácí začali aktivně,ale kromě jedné střely z vápna se za prvních pět minut k ničemu vážnějšímu nedostali.Pak se začali dít věci na druhé straně.Nejprve v 6.minutě přepustil balón Martin Bodlák lépe postavenému Robertu Peschelovi,který z malého vápna prostřelil brankáře domácích,všichni jsme se radovali,ale asi po třech vteřinách pomezní Seidl z Nové Bystřice zcela nesmyslně zvedl praporek a hlavní Devera regulérní gól neuznal.V té chvíli se mě zeptal vedoucí týmu Petr Bělohoubek(PíBí) kolik,že jsem dostal naposledy dostal za urážku rozhodčího.Odvětil jsem,že osm týdnů-Petr na to:,,Tak já to dneska vidím minimálně na devět“.:-DV 10.minutě se dostal ve vápně k míči Martin Bodlák,začal tančit brazilskou sambu kolem obránce a gólmana, když už se zdálo,že prováhal ten správný okamžik k vystřelení,tak do míče kopl svojí slabší levou nohou a ten skončil v síti-góóóól-0:1.Domácí fotbalisté sice měli stále víc kulatý nesmysl na svých kopačkách,ale naše obrana a dorostenec v naší svatyni Dominik Vitouš si počínali naprosto bezchybně.My jsme navíc podnikali nebezpečné brejky do otevřené domácí obrany,která spíše vypadala na to,že má den otevřených dveří,než to že zatím inkasovala nejméně branek.Několikrát se nadějná pozice naskytla pro Martina Bodláka a Roberta Peschela,ale jejich střely buď byly zablokovány nebo skončily mimo.Ve 36.minutě se rozhodl k velkému sólu David Bártů,ukličkoval tři protihráče,ten čtvrtý ho musel metr před hranicí šestnáctky faulovat,jinak by David pokračoval sám proti brankářovi.Míč si postavil Milda Trávníček,ale jeho razantní střela skončila půl metru nad brankou.V posledních pár minutách prvního poločasu nás domácí přimáčkli na naší polovinu,ale i přes několik nadějných šancí se jim branku vsítit nepodařilo.I proto svítil na světelné tabuli po prvních pětačtyřiceti minutách překvapivý stav 0:1.
Druhé dějství pokračovalo ve šlépějích toho prvního-domácí kombinovali,my hráli na brejky.Několikrát dostal do nadějné pozice balón Martin Bodlák,ale pro něj byl v neděli asi ještě více kulatější jak jindy,a tak si ho většinou špatně zpracoval a přišel o něj.Běžela 60.minuta,když se rozběhl David Bártů,jeho,,dvojče“ Vojta Balík ho viděl,naservíroval mu přesný třicetimetrový pas a David ač tísněn obráncem,prostřelil gólmana podruhé-góóóóól-0:2.Že by se rodila senzace problesklo mi hlavou,snažil jsem se myšlenku vypudit z hlavy,neboť do konce zbývala ještě půlhodina.Než se tak stalo,tak Vojta Balík odhlavičkoval míč ke zcela volnému protihráči,kterého měl hlídat David Drobilič,ale ten se jaksi zapomněl vepředu,ten našel ještě lépe postaveného spoluhráč,který nedal vyběhnuvšímu Dominiku Vitoušovi šanci-1:2.Jindřichohradeckým jakoby narostla křídla,najednou jich bylo plné hřiště a my zuby nehty bránili nejtěsnější vedení.Několikrát to byly opravdu infarktové situace,ale míč se vždy odrazil k některému z našich kluků,a ti ho vždy dokázali odkopnout do bezpečí.V 78.minutě byl další závar před naší brankou,míč doputoval až k jednomu z domácích hráčů,jenž ovšem stál v ofsajdu, a ten ho hlavou dopravil do sítě.Tentokrát však praporek pomezního Seidla zůstal dole,a tak hlavnímu Deverovi nezbylo nic jiného,než gól uznat-2:2.Křivdu neunesl Milda Trávníček rozběhl se k pomeznímu Seidlovi a začal na něho řvát( až jsem měl strach,že mu rupne cévka),bohužel si tímto výlevem nepomohl a inkasoval akorát žlutou kartu.Místo zcela vyčerpaného Martina Bodláka šel na hřiště Tomáš ,,Ešus“ Lukš,sice nebyl na hřišti rok,ale jak se ukázalo,bylo to naše trumfové eso.V 81. minutě právě Tomáš čekal jako starý lišák na rozehrávku domácího brankáře,ten chtěl přihrát stopérovi,ale jeho rozehrávku ,,Ešus“ přečetl jako Klapzubovu jedenáctku,balón vystihl a z první uklidil do upuštěné branky-GÓÓÓÓÓÓL-2:3!!!První dotek s míčem a hned gól,holt kdo umí,ten umíB-).Pro domácí to byla rána do vazu,my jsme si s přehledem zbytek zápasu ohlídali a odvezli si senzační vítězství!!Bohužel radost ze tří bodů kalí zranění(kolene) Davida Bártů,které si přivodil v samotném závěru.Doufejme,že se David brzo uzdraví,neboť by to byla pro podzimní boje obrovská ztráta.
Závěrem bych chtěl klukům ještě jednou poděkovat!!!
Poslední zápas této sezóny hrajeme v sobotu 14.června již od 13.30 hodin.Zároveň je to poslední zápas(můj i Petra Bělohoubka) na lavičce mužů Sokola Slavonice,tak přijďte fandit!
SESTAVA:Vitouš-Drobilič(K),Trávníček,Balík,Kubeš-Daniel Lovětínský,Jindrák(87.Dušan Lovětínský),Bártů(90.Raška),Chalupa-Bodlák(79.Lukš),Peschel

Vytvořeno 10. 6. 2014 15:40