Basketbal- turnaj starých pánů v Rosicích

23.9.2015

Dne 5.9.2015 od 9:00 hod. se uskutečnil tradiční turnaj starých pánů v Rosicích. Za krásného počasí a  poměrně slušné účasti 6 družstev z Brna Líšně,

Židlochovic, Moravského Krumlova, Slavonic, Jihlavy a domácích borců z Rosic se hrálo tradičně na dvou písčitých venkovních hřištích. Družstva se rozdělila do dvou skupin. My jsme hráli ve skupině s M. Krumlovem a domácími  Rosicemi. Utkání se hrála na 2×12 min čistého. K prvnímu utkání jsme nastoupili proti domácímu družstvu. Orientace na venkovním hřišti nám dělá veliké problémy a po jednoznačném zápase prohráváme 40:20. Druhý zápas jsme odehráli v úplně jiném stylu ujímáme se vedení a když v pohodě bráníme jejich nejlepšího hráče tak vyhráváme 39:21. Poslední zápas ve skupině Rosice – M. Krumlov 40:16.

Zápasy ve druhé skupině:

Líšeň – Židlochovice 42:16, Líšeň – Jihlava 17:20, Židlochovice-Jihlava 26:25

Zápas o 5 místo:

Židlochovice – M. Krumlov 20:18

My jsme nastoupili v zápase o třetí místo proti Jihlavě. Jihlava přijela na turnaj s hodně mladým týmem, kde snad pouze jednomu bylo více jak 35 let. Mladší soupeřův tým nás uběhal a nakonec vyhrál 32:11.

DSCF3160[1]

V souboji o první místo porazili hráči Rosic tým Líšně 27:22

Krásným zpestřením turnaje byly dva zápasy žen mezi domácími dívkami a družstvem z Blanska. Oba zápasy vyhrály děvčata z Blanska

Perlička turnaje byla, že domácí se nevědomky upsali a předali nám diplom za 3 místo, i když jsme na turnaji byli až čtvrtí.

Za Slavonice hráli: Kopanič M., Bulant R., Částek P., Mašát V.,  Nemček S. a Vláčil J.