Přípravný zápas fotbalistů „A“ týmu v Jaroslavicích

21.2.2016

JAROSLAVICE- SOKOL SLAVONICE 2:4 (1:2)
K prvnímu přátelskému zápasu v roce 2016 odjíždělo A mužstvo mužů do Jaroslavic,které hrají Okresní přebor na Znojemsku,bez několika stálých opor,které nahradili mladíci z B týmu.

Utkání se hrálo za stálého,silného větru,který dělal hráčům problémy.Kluci začali aktivně a v první patnáctiminutovce přimáčkli domácí na jejich polovinu.Tento tlak vyústil ve 14.minutě brankou Martina Jahody,který napřáhl ze třiadvaceti metrů a pavouci v horním rohu branky měli napilno se ukrýt před jeho bombou-0:1.Po tomto pěkném momentu přestali kluci hrát kombinační fotbal a uchýlili se k nakopávaným balónům,čímž dali šanci domácím,aby se dostali do hry.V této pasáži opravdu bolely z fotbalu oči.Jaroslavice vyrovnali stav ve 27.minutě,kdy jeden z domácích útočníků vystřelil z deseti metrů,Jirka Kukla v naší svatyni sice míč zasáhl,ale ne natolik,aby ho vytlačil mimo tři tyče 1:1.Ve 38.minutě přišla nejhezčí akce zápasu.Vláďa Rejžek našel milimetrovým centrem za obranu nabíhajícího Martina Bodláka,který si míč zpracoval a překonal domácího gólmana podruhé- 1:2.Tímto výsledkem skončil i první poločas.
Ve druhém dějství byla hra poměrně vyrovnaná.Nějaké šance byly na obou stranách,ale střelci měli buď vychýlená mířidla nebo zakročili dobře brankáři.Skóre se začalo měnit až v poslední dvacetiminutovce.Nejprve utekl domácím obráncům Martin Bodlák,ale ve velkém vápně byl sražen domácím obráncem,takže nemohlo následovat nic jiného,než pokutový kop.K jeho exekuci se postavil Honza Dvořák,poslal gólmana na opačnou stranu a my jsme opět vedli o dvě branky-1:3.V 79.minutě po dvou chybách Vládi Rejžka následoval centr do šestnáctky,kde Martina Jahodu přeskočil útočník domácích a hlavou snížil na 2:3.Tři minuty poté ještě uzavřel skóre Martn Bodlák,a tak na pomyslné světelné tabuli svítil konečný výsledek – 2:4.
SESTAVA:Kukla-Rejžek,J.Dvořák,Trávníček,Jahoda-Drobilič,M.Balík,Deutschar,T.Lukš(Přibyl)-M.Bodlák,Peschel(Zrůcký).