Fotbal Hraničář Staňkov – TJ Sokol Slavonice „A“ 1:2 (0:1)

10.4.2016

Po vítězství nad Starým Hobzím jsme zajížděli k zápasu do Staňkova,který doma příliš body neztrácí.Před utkáním s námi měl doma 6 vítězství a jenom jednu porážku.

Zápas jsme začali aktivněji,ale na malém hřišti bylo málo času na kombinaci a zkušený domácí tým k nám stačil přistupovat.První vážnější šanci jsme si vytvořili až ve 22.minutě,kdy se za obranu dostal Robert Peschel,bohužel jeho pokus vyběhnuvší brankář vyrazil nohou.Staňkov také hrozil,a to zejména po rohových kopech nebo po dlouhých nákopech na útočníky.Po jednom z nich nesmyslně vyběhl Honza Pospíchal,domácí hráč ho obstřelil,ale na brankové čáře ho zastoupil Milda Trávníček,který skluzem odvrátil balón na rohový kop.Domácí nadále kousali a my někdy s vypětím všech sil odvraceli do bezpečí.Ve 36.minutě si na centr z rohu naskočil Milan Balík a míč z jeho hlavy zanechal razítko na spojnici.Ve 43.minutě si na aut naběhnul do velkého vápna Milan Balík,zpracoval balón,ale byl jedním z domácích beků podražen a hlavní arbitr Roman Bicek nekompromisně ukázal na bílý puntík.Míč k exekuci si převzal nejlepší střelec soutěže Martin Bodlák.Domácí brankář sice směr jeho střely vystihnul a dokonce si na něj i lehce sáhnul,ale střela byla dost razantní a rozvlnila síť-góóól-0:1.Do poločasu jsme si hubený jednogólový udrželi a do kabin jsme odcházeli o něco spokojenější.
Začátek druhého dějství jsme začali kombinačně a zdálo se,že konečně začneme hrát svojí hru a budeme Staňkov přehrávat.Ale zdání někdy klame.Ve 49.minutě přišlo několik nedorozumění,domácí dostihli míč na brankové čáře,přišla přihrávka do velkého čtverce na zcela volného středopolaře,který míč napálil na zadní tyč a srovnal tím skóre na 1:1.Tento moment nás hodně srazil do kolen a Staňkov měl v této fázi zápasu mnohem více ze hry.A mohlo býti ještě hůř.V 57.minutě po jednom ze závarů před naší brankou přišel faul na hranici šestnáctky.Sudí Bicek ani tentokrát nezaváhal a ukázal na penaltu.Staňkovští se nemohli dohodnout,kdo půjde pokutový kop zahrávat.Asi po půlminutě si vzal balón jeden z prošedivělých(zkušených) hráčů,rozběhl se a napálil míč velkou silou a ten rozvlnil síť,ale až tu která zachytává kulatý nesmysl,aby neletěl až do vsi.Skóre tak zůstalo nezměněno.My jsme se troch oklepali a začali jsme být domácím opět vyrovnaným soupeřem.Po jednom odkopu z našeho vápna vypíchnul míč soupeři Martin Bodlák,prokličkoval přes dva hráče,třetí obránce už mu nedovolil pokračovat jenom za cenu hrubého faulu.Následovala žlutá karta a přímý volný kop,ale pokus Milana Balíka mířil vysoko nad.O chvíli později při sólu Davida Drobiliče následoval další ostrý zákrok,další žlutá karta pro domácí a přímák z téměř stejného místa.Tentokrát si postavil míč Milda Trávníček.Všichni čekali centr,ale Milda křížnou střelou trefil přesně vingl,že ani dvoumetrový gólman domácích neměl nejmenší šanci zasáhnout-góóóól-1:2!Myslím si,že letos bude ve Staňkově příliš mnoho much(latinsky Musca domestica),poněvadž Milda touto nádhernou střelou vyhnal všechny pavouky ze Staňkova.V 76.minutě dostal míč za obranu Robert Peschel,pomezní zvedl praporek a hlavní odpískal ofsajd.To rozohnilo Lumíra Křížku a pomeznímu vyčinil slovy,která mohou být publikována až po 22.hodině.Na stížnost domácích si přivolal pomezní hlavního arbitra a pro Lumíra zápas skončil,protože za své výroky uviděl kartu barvy červené.To rozohnilo mně a Lumírovi jsem za tuto klukovinu pořádně vyčinil.Poslední čtvrthodinu následoval obrovský tlak domácích a my jen s vypětím všech sil odkopávali míče pryč z našeho vápna.Zuby nehty jsme jednobrankové vedení udrželi a odvezli si velmi cenné tři body.