FK Stará Hlína – TJ Sokol Slavonice „A“ 2:1 (1:0)

25.4.2016

Bohužel k zápasu s druhým týmem soutěže jsme odjížděli jen  ve dvanácti lidech.Bohužel přístup některých mladých hráčů a zejména jejich výmluvy se mi zdají prapodivné,ale to si každý z nich musí probrat ve své hlavě sám.

Na krásném a hlavně rovném hřišti byla zpočátku aktivita více z naší strany,ale domácí velezkušený tým velice dobře bránil,a tak nějaké velké šance nepřicházely.Střelám Roberta Peschela a Martina Bodláka chyběla buď razance anebo přesnost.Ve 20.minutě napřáhnul z dvaadvaceti metrů Vojta Balík,ale s jeho střelou pod břevno si brankář poradil a vyrazil jí na rohový kop.Ve 27.minutě házeli domácí aut na svoji polovině,předvedli rychlou,jednoduchou akci,kterou zakončili první brankou zápasu-1:0.O tři minuty později se rozhodl k sólu David Bártů,v rychlosti obešel dva hráče soupeře,ale na posledního si už netroufnul,začal vymýšlet přihrávku,takže nakonec domácí obrany stačila odvrátit do bezpečí.Za malou chvíli inkasoval za řečnění žlutý kartónek Milan Balík,a jak se později ukázalo byl to jeden z důležitých momentů utkání.Stará Hlína měla také několik nebezpečnějších momentů,ale naše obrana nebo brankář Honza Pospíchal si se všemi pokusy dokázali poradit.Do kabin tak šli spokojenější domácí fotbalisté.
Začátek druhé půle připomínal z naší strany uragán.Kluci perfektně kombinovali,běhali zakončovali,jenže Stará Hlína postavila před své vápno barikádu ze svých těl,takže naše pokusy z větší vzdálenosti zablokovali.A když už jsme se dostali za obranu domácích,tak nás většinou zastavil praporek domácího pomezního,který si vůbec nelámal hlavu tím,jestli ofsajd je anebo ne.V 61.minutě přišel faul před pokutovým územím Staré Hlíny,kluci prodloužili zeď,míč si postavil David Bártů a trefil to báječně-1:1.Zhruba ještě dalších pět minut jsme hráli pěkný fotbal,pak přišlo několik pokažených jednoduchých přihrávek a pomalu se ke slovu začali dostávat i domácí hráči,kteří útočili zejména do naší otevřené obrany.Mezi 75. a 80.minutou přišly dvě standartky kolem našeho vápna.Jedna střela těsně minula naší bránu,z druhou si poradil Honza Pospíchal.Chvíli poté jsme zahrávali roh,ve vápně se postrkoval jeden z domácích hráčů s Milan Balíkem.Milan neudržel nervy na uzdě,oplácel soupeři a uviděl druhou žlutou kartu,takže putoval předčasně pod sprchy.My jsme se snažili i v deseti lidech strhnout vítězství na svoji stranu,ale to se nakonec podařilo Staré Hlíně.V 87.minutě přišel přetažený centr do našeho vápna,Milda Trávníček na balón nedoskočil,zkušený domácí hráč do padajícího míče  nastavil jen nohu a nedal Honzovi Pospíchalovi sebemenší šanci,aby jakkoliv zasáhl-2:1.Nám už se s výsledkem nepovedlo nic udělat,a tak jsme utrpěli první porážku v sezóně.
Myslím si,že nevyhrál lepší tým,spíše šťastnější.Na druhou stranu je třeba hráčům Staré Hlíny sportovně pogratulovat.