TJ Sokol Slavonice „A“ – Sokol Číměř 3:2 (2:0)

2.5.2016

V dalším,již 19.kole jsme na domácím hřišti přivítali soupeře,jenž zatím držel jarní neporazitelnost.

My jsme měli obrovské problémy složit vůbec základní jedenáctku,poněvadž chyběli vykartovaní Lumír Křížka a Milan Balík,Ondra Kubeš pro lehčí zranění a Vojta Balík z pracovních důvodů.
Začátek utkaání byl neslaný,nemasný od obou týmů.V první šanci zápasu se ocitl Radek Deutschar,ale jeho střela z první spíše ohrozila pasažéry právě prolétajícího letadla.Ve 23.minutě napřáhnul z dobrých pětadvaceti metrů Milda Trávníček a jeho projektil zapadnul přesně za levou tyč-1:0.Po tomto pěkném momentu se hra vrátila k podprůměru,jedna nepřesnost stíhala druhou,jak na jedné, tak na druhé straně.My jsme měli přece jenom více aktivity na svých kopačkách,ale dlouho to k ničemu nevedlo.Až ke konci první půle se začalo blýskat na lepší časy.Nejprve po závaru před brankou Číměře trefil tyč David Drobilič.To probíhala 41.minuta.Za dalších 180 vteřin bylo o něco veseleji.Honza Dvořák(jenž nastoupil také s lehčím zraněním) vybídnul třicetimetrovým pasem kapitána Davida Bártů,gólman soupeře trochu nesmyslně vyběhnul a Davidovi,který byl u balónu podstatně dřív nedělalo problém ho přelobovat-góóóóól-2:0.Takže po nepříliš přesvědčivém výkonu byl výsledek více než přijatelný.
Do druhého dějství jsme nastoupili poněkud aktivněji.Následovaly dva rohové kopy za sebou,po druhém z nich nastala trma vrma ve vápně soupeře,po několika odrazech se dostal míč k veteránovi Martinu Jahodovi a ten ho napálil do sítě-góóól-3:0.Zdálo se být rozhodnuto,ale opravdu jen zdálo.V 59.minutě chtěl v rohu velkého vápna odkopnout míč do bezpečí Honza Dvořák,bohužel nastřelil soupeře,ten míč zpracoval udělal několik rychlých kroků a z úhlu propálil Honzu Pospíchala-3:1.Hosty najednou začal fotbal bavit,začali se více pohybovat a více útočit.Ovšem tím se taky otevírala jejich obrana a naše možnost chodit do brejků.V 72.minutě utekl po pravé straně Robert Peschel,nádherně nacentroval,Martin Bodlák vypálil z voleje,ale bohužel jeho bomba mířila doprostřed branky a brankář soupeře míč reflexivně vyrazil.Přišlo okřídlené nedáš-dostaneš,Číměři se hned z rychlého protiútoku podařilo snížit na 3:2.A začaly nervy.Soupeř sice útočil,ale my hrozili z brejků,které ovšem většinou končili nepřesnou přihrávkou.V 82.minutě si navedl na střed velkého čtverce opět Martin Bodlák,znovu vypálil razantně,ale opět jen do středu branky,takže byl úspěšnější gólman.Číměři se při vší snaze vyrovnat nepodařilo,takže tři body nakonec zůstaly doma.
SESTAVA:Pospíchal-Jahoda,Dvořák(71.Raška),Rejžek-Trávníček-Peschel,Bártů(K),Drobilič-M.Bodlák-T.Tepřík,Deutschar(81.Zrůcký).