Sokol Stráž nad Nežárkou – TJ Sokol Slavonice „A“ 3:5 ( 1:1)

7.6.2016

V předposledním venkovním zápase v této sezóně jsme zajížděli do Stráže nad Nežárkou,kterou jsme na podzim vyprovodili debaklem 9:0.

Možná i pod vidinou jednoznačného podzimního vítězství jsme do zápasu nastoupili velmi nesoustředěně.V prvních osmi minutách se domácí dostali do tří gólových šancí,první dvě ještě nevyužili,ale potřetí už zahřmělo.Zpětnou přihrávku vystihnul J.Kozel,pláchnul rozhozené obraně a obstřelil vybíhajícího Honzu Pospíchala-1:0.Nám trvalo nějakou chvíli,než jsme se probrali ze šoku,ale postupem času jsme začali utahovat smyčku a usadili se převážně na polovině domácích.V první šanci se ocitnul David Bártů,ale gólman Jedlička jeho střelu vyrazil na roh.Pálili jsme jako u Verdunu,ale naše pokusy buď mířily mimo tři tyče nebo si s nimi poradil dobře chytající J.Jedlička.Stráž v těchto chvílích podnikala jen ojedinělé útoky,ale i při těch jsme museli být ostražití.Již se zdálo,že domácí uhájí jednobrankový náskok do půle,když přišla 40.minuta.Martin Bodlák si na velkém vápně obhodil protihráče a střelou z hranice šestnáctky vyhnal pavouky z levé šibenice-1:1.
Do druhého poločasu jsme vlétli jako uragán a prvních pět minut nepustili domácí prakticky za půlku.Vyústění tohoto tlaku byla vedoucí branka Davida Bártů,který zakončil krásnou akci na jeden dotek střelou na zadní tyč-1:2.Bohužel jsme si začali myslet,že je vyhráno a začali po hřišti spíše chodit.Stráž však nehodila flintu do žita a příkladně bojovala.V 55.minutě přišel vyrovnávací gól D.Přílepka,který využil toho,že se za oběma stopéry zapomněl Filip Lojda a tváří v tvář Honzovi Pospíchalovi byl on ten lepší-2:2.Poté se utkání odehrávalo mezi šestnáctkami.V 67.minutě vypálil jeden z domácích hráčů,míč směřoval přesně do vinglu,Honza Pospíchal se vymrštil a konečky prstů vyrazil balón na roh.Za další tři minuty si útočník domácích udělal z našich stoperů kužele,prošel jako nůž máslem,vystřelil,jeho pokus Honza Pospíchal vyrazil nohou na dobíhajícího Ondru Kubeše,ten chtěl míč zpracovat,ale ten se mu od nohy odrazil někam na rozmezí hrudníku a ruky.Sudí Chlaň,který byl někde kolem půlící čáry a sotva mohl z této dálky tuto situaci posoudit,nezaváhal a odpískal penaltu!?Kluci, i já jako pomezní, jsme se kolem něho seběhli a řádně mu vyčinili.Kdyby si tento člověk nebyl vědom  svojí chyby,tak by musela následovat minimálně jedna červená karta,ale on udělil jen žlutý kartónek Ondrovi Kubešovi,který byl ještě po zápase velice rozhořčen(a to je Ondra opravdu flegmatik).Penaltu proměnil A.Irschik a dostal tím Stráž do vedení 3:2.My jsme po tomto momentu spíše komentovali téměř každé zapískání hlavního,,sudího“,místo toho abychom se snažili vyrovnat.Přišla však 80.minuta a faul zhruba 30 metrů od brány domácích.Vojta Balík poslal centr na zadní tyč,tam si naběhnul Martin Bodlák a dokázal ho mezi tyčí a brankářem Jedličkou procedit do sítě-3:3.Hráči Stráže,kteří už tahaly nohy z medu se snažili v poslední desetiminutovce udržet alespoň plichtu.V 85.minutě dostal míč do běhu Robert Peschel,dokázal utéct domácímu bekovi,který už evidentně neměl sil na rozdávání,a obstřelil gólmana Stráže-góóól-3:4.V 89.minutě přišla ještě třešnička na dortu.Láďa Chalupa,který odehrál teprve minulé kolo pár minut po zranění kolene,jenž utrpěl na podzim,vybídnul opět Roberta Peschela a z pozice stopéra se společně s ním vydal útočit.Robert mu na hranici velkého čtverce dal přihrávku jako na zlatém podnose,a Láďa,ač mu balón před střelou skočil,tak ho trefil tak,že skončil v pravém vinglu-3:5.Po tomto momentu ,,rozhodčí“ Chlaň naposledy zapískal,a aniž by si s kýmkoliv podal ruku,odkráčel do šatny.
SESTAVA:Pospíchal-Lojda(75.Rejžek),Dvořák(75.Chalupa),Trávníček,Kubeš-Křížka,M.Balík,Bártů(K),M.Bodlák-V.Balík,Peschel.