SK LIŠOV – SOKOL SLAVONICE 1:2 (0:1)

15.8.2016

Po roční pauze jsme I.B třídu zahajovali na horké půdě v Lišově,který obsadil v loňské sezóně 4.příčku.K odjezdu nás bylo připraveno jenom 12, bohužel někteří hráči zejména z B týmu nemají zájem a chuť se porvat o místo v Áčku. V sestavě se přesto objevili dva mladíci, a to Filip Lojda a Lukáš Zrůcký, kteří si nevedli vůbec špatně.

Zápas jsme rozehráli velice dobře,již ve 3.minutě vystřelil po rohovém kopu Martin Bodlák a domácí brankář měl plné ruce práce,aby míč vyrazil na další roh.Domácí,kteří nás zřejmě trochu podcenili,si nevěděli rady z naší defenzivní taktikou,a tak se uchylovali jen k nákopům na útočníky,ale většinu balónů posbírala naše obrana nebo Honza Pospíchal v brance.V 15.minutě vystihnul Martin Bodlák malou domů Lišova,v rychlosti udělal kličku gólmanovi a pohodlně skóroval do prázdné branky-góóóĺ-0:1.Poté jsme se zatáhli a domácí nás na několik minut přišpendlili na naší polovinu.Vytvořili si sérii rohových kopů a po jednom z nich nám zatrnulo,když z malého čtverce hlavičkoval jeden z lišovských hráčů,branku sice trefil,jenže Honza Pospíchal stál,tam kde měl a míč skryl ve svých rukavicích.Ve 24.minutě přišla naše akce na jeden dotek před velkým vápnem soupeře,Vojta Balík napřáhnul z 20 metrů,jeho projektil měl skvělé parametry,jenže gólman domácích ho stačil konečky prstů vytěsnit na břevno.Za dalších sedm minut vypíchnul Milan Balík jednomu z obránci míč,všichni čekali přihrávku před branku,jenže Milan se rozhodl pro střelu z úhlu,ale k naší smůle lišovský brankář opět míč vyrazil a ten směřoval na tyč,na břevno a odsud za lajnu.První poločas jsme si už vzadu uhlídali a do kabin se šlo za překvapivého skóre 0:1.
Do druhého dějství poslal Lišov na hřiště dva čerstvé hráče.kteří zpočátku hru domácích rozhýbali.Prvních pár minut jsme se nemohli dostat ani za půlící čáru.Jenže v 50.minutě utekl po levé straně David Bártů a byl sražen ve velkém vápně,sudí Hladík zapískal a ukázal na penaltu.V tu chvíli mně až tak co rozhodčí zapískal nezajímalo,poněvadž s Davidem to nevypadalo vůbec dobře.Byl velice otřesený(při pádu na zem se udeřil do hlavy)a zmatený(po zápase mi řekl,že si to vůbec nepamatuje).Zatímco já jsem Davida ošetřoval za lajnou,Vojta Balík proměnil pokutový kop,když brankáře poslal do opačného koutu branky-góóóól-0:2.Výsledek to byl velice nadějný,ale do konce utkání pořád zbývalo předlouhých čtyřicet minut a navíc jsem nevěděl,jestli David dokáže zápas dohrát.Naštěstí jako správný kapitán ukázal všem,jak se bojuje a zvládnul utkání dohrát.DÍKY DAVIDE!!!V 55.minutě přišla jediná vážnější chyba Filipa Lojdy,který se nechal předběhnout lišovským Wernerem,který dokázal propálit Honzu Pospíchala 1:2.Domácí přidali na obrátkách a měli výraznější převahu,my jsme na druhou stranu hrozili nebezpečnými brejky a tak se i lišovská obrana musela mít stále na pozoru.Naše skvělá defenzíva ovšem měla navrch,a proto se soupeř do žádných stoprocentních šancí nedostával.Za zmínku stojí snad jen hlavička po jednom z rohů,která naštěstí skončila těsně nad břevnem naší branky.Čas se neskutečně vlekl a klukům pomalu začaly docházet síly,ale pořád příkladně bojovali a šli si za svým,tedy za ziskem senzačních tří bodů. Lišovští se čím dál tím více věnovali urážkám rozhodčího a někdy až k dost nevybíravým zákrokům.To byla voda náš mlýn,neboť se tím rozmělňoval jejich tlak.V nastaveném čase měli domácí ještě útok po levé straně,ale jejich zakončení bylo
prachbídné, kdy střela skončila asi pět metrů vedle.Rozhodčí Hladík naposledy fouknul do své píšťalky a konečně mohl vypuknout gejzír naší radosti.
V sobotu 20.8. hrajeme doma s Dolním Bukovskem od 13.30 hod!!!!!!Tak přijďte podpořit naše bojovníky!
SESTAVA:Pospíchal-Jahoda,Trávníček,Dvořák,Lojda-Zrůcký(86.Deutschar),M.Balík,Bártů(K),V.Balík,Peschel-M.Bodlák.