SOKOL SLAVONICE- TJ DOLNÍ BUKOVSKO 2:2 (2:1)

21.8.2016

K prvnímu zápasu na domácím pažitu jsme nastoupili proti soupeři,který nadělil v prvním kole nadělil ,,bůra“ Jistebnici,našemu příštímu soupeři.

Za úmorného vedra jsme se od začátku do soupeře zakousli a vynutili si docela slušný tlak.Již v 6.minutě obral na naší polovině o míč jednoho z obránců soupeře Martin Bodlák a byl z toho brejk tři na jednoho,stopér soupeře vytlačil Martina z výhodné pozice a zdálo se,že z brejku nic nebude,nakonec se Martinovi na poslední chvíli podařilo přihrát před branku,kde už měl David Bártů lehkou úlohu a rozvlnil tak síť soupeře poprvé-góóóól-1:0.Bohužel po deseti minutách jsme upustili od agresivního napadení  a nechali jsme tak Dolní Bukovsko dostat se do hry.Zkušený soupeř toho dokázal využít již v 18.minutě,kdy se jim podařilo prostřelit Honzu Pospíchala a dobíhající Martin Jahoda už nedokázal z brankové čáry míč odkopnout-1:1.My jsme v těchto chvílích nedokázali udržet déle míč na svých kopačkách,a proto měl soupeř více ze hry.Naštěstí se do žádných velkých šancí nedokázal prosadit.Ve 26.minutě se příliš nevyvedla střela Vojtovi Balíkovi,ale ta před brankářem nevelkého vzrůstu skočil,a tak měl plné ruce práce,aby ji vyrazil na rohový kop.Pomalu se blížil konec prvního poločasu a zdálo se,že se půjde do šaten za smírnho skóre.Jenže ve 41.minutě po našem rohu prošel balón celým vápnem,kde byl David Drobilič,ten ho zpracoval a utaženou střelou na zadní tyč přidal naší druhou branku-2:1.
Do druhého dějství jsme opět nastoupili se svojí agresivní hrou a Dolní Bukovsko jsme téměř k ničemu nepouštěli.V 50.minutě rozvlnil Martn Bodlák soupeřovu síť potřetí,jenže praporek pomezního Blažka byl nahoře,a tak se místo gólu pískal ofsajd.Soupeř byl dvacet minut zcela neškodný a my si zcela v poklidu hlídali jednobrankový náskok.Bohužel v 67.minutě udeřil blesk z čistého nebe.Dolní Bukovsko se snad teprve potřetí ve druhém poločase dostal k našemu vápnu,tentokrát následovala střela se kterou by si Honza Pospíchal asi snadno poradil,jenže přišla nešťastná teč Mildy Trávníčka a kulatý nesmysl zapadl obloukem přesně za zadní tyč-2:2.Tento smolný moment nás hodně srazil do kolen a na druhou stranu soupeře nastartoval.Dolní Bukovsko byl od tohoto okamžiku až do konce zápasu mnohem lepší a vytvořilo si spoustu šancí,zejména po rohových kopech.Při nás stáli všichni svatí a k tomu jsme měli v bráně čaroděje Honzu Pospíchala,který hráče soupeře svými zákroky přiváděl k šílenství.Za zmínku stojí zejména jeho tygří skok,kdy už hráči Bukovska zvedali ruce nad hlavu,jenže Honza dokázal konečky prstů vytáhnout míč směřující do vinglu na břevno a na roh.Nakonec jsme všechny šance hostů přežili a ze zápasu s kvalitním týmem jsme si odnesli cenný bod.
SESTAVA:Pospíchal-Jahoda,Dvořák(77.Chalupa),Trávníček,Lojda(83.Zrůcký)-Peschel,M.Balík,V.Balík,Bártů(K),Drobilič-M.Bodlák.