SOKOL SLAVONICE – T.J. BŘEZNICE 4:1 (1:1)

12.9.2016

K utkání proti zcela neznámému soupeři jsme nastoupili téměř kompletní,i když někteří kluci nastoupili z lehčími šrámy.

Chtěli jsme hrát aktivní a kombinační fotbal,jenže od začátku chyběla přesnost a větší aktivita.Hosté se uchýlili převážně k nakopávaným balónům a  my se přizpůsobili, takže si středopolaři připadali spíše jak na tenisu, neboť míče létali z jedné poloviny hřiště na druhou.První zaváhání bylo v naší defenzívě a hned z toho byl gól.V 15.minutě jsme nedokázali odehrát míč do bezpečí,po několika odrazech se dostal k zakončení březnický T.Kamarád a rozvlnil síť-0:1.Na nás padla ještě větší deka a nebyli jsme schopni takřka nic vymyslet.Ve 23.minutě se sice dostal do brejku Robert Peschel,který chtěl gólmana přelobovat,ale pokus se mu nevyvedl,a tak míč skončil asi metr vedle tyče.O pět minut později se rozběhl za téměř ztraceným balónem David Drobilič,byl u něj o chviličku dřív,než brankář,jenž se mu vrhnul pod nohy,David se skácel k zemi a sudí Studený,který se po většinu zápasu pohyboval kolem půlící čáry, odpískal penaltu.Jak mi David po zápase řekl,kontakt tam nebyl……Nastala vlna emocí,hlavně na lavičce hostů a nepublikovatelné nadávky hlavně k hlavnímu rozhodčímu.K exekuci se postavil kapitán David Bártů,který nedal brankáři soupeře sebemenší šanci a poslal ho do opačného koutu-góóóól-1:1.Chvíli jsme byli aktivnější,jenže naše rozehrávka byla zbrklá,a tak většina nadějných akcí končila špatnou finální přihrávkou.Tři minuty před koncem prvního poločasu jsme měli obrovské štěstí,když střela po závaru Březnice skončila jen na tyči a z malého vápna už kulatý nesmysl dokázali chlapci odkopnout do bezpečí.Do kabin se tak šlo za smírného stavu 1:1.
Úvod druhého dějství nám vyšel báječně. Ve 49.minutě se na velkém čtverci uvolnil Robert Peschel,opřel se do balónu,a ten skončil přesně u tyče-góóóĺ-2:1.Hosté se snažili s výsledkem něco udělat,a tak měl i Honza Pospíchal v naší bráně celkem dost práce.Za zmínku stojí střela zpoza vápna,kterou tečoval Martin Jahoda,jenže Honza Pospíchal byl pozorný a dokázal si s nepříjemnou střelou poradit.Hra se přelévala od šestnáctky k šestnáctce,ale další branka přišla až v 68.minutě.Přišel centr do vápna Březnice,jeden z jejich hráčů zahrál evidentně rukou a sudímu Studenému nezbylo nic jiného,než odpískat druhou penaltu proti soupeři.Míč si opět vzal David Bártů,a i když brankář tentokrát směr jeho střely vystihnul, přece jen byl krátký a my jsme se mohli radovat potřetí-góóól-3:1.Čas pomalu plynul a hosté,kteří se cítili být ukřivděni, se čím dál více věnovali debatám s rozhodčím,což spíše nahrávalo do karet nám.Šest minut před koncem dovršil David Bártů svůj hattrick,když umístil střelu k tyči  a dal výsledku definitivní podobu-4:1.
Výsledek je tentokrát daleko jako předvedená hra,ale zde musím přidat svoje oblíbené-na to se historie neptá.Další utkání sehrajeme v sobotu 17.září od 16.30 hodin  v Kardašově Řečici.
SESTAVA-Pospíchal-Jahoda,Dvořák,Trávníček(88.Deutschar),Kubeš(66.Zrůcký)-Peschel(84.Tepřík),Bártů(K), M.Balík,V.Balík(46.Chalupa)- M.Bodlák.