SOKOL KARDAŠOVA ŘEČICE- SOKOLSLAVONICE 0:1 (0:0)

19.9.2016

Po vítězství v minulém kole nad Březnicí,jsme tentokrát zajížděli do Kardašovy Řečice,odkud se body snadno nevozí.

Od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Svobody se domácí tým pustil do útočení a vytvořil si několik rohových kopů,které jsme ale odvrátili.Nám trvalo zhruba deset minut,než jsme se stali domácímu celku rovnoceným soupeřem.Od té chvíle se hrál nadprůměrný fotbal nahoru-dolů,ale zatím bez větších šancí. V první pološanci se ocitl mančaft Kardašovy Řečice,kdy nepřesně přihrál dozadu David Drobilič,domácí hráč seřítil do velkého čtverce,ale na poslední chvíli mu skvělým zákrokem zabránil Honza Dvořák,aby zakončil.O chvíli později měl podobnou pozici Robert Peschel,už se chystal zakončit,ale domácí stopér mu skluzem balón odkopnul.Ve 30.minutě unikal po levém křídle Martin Bodlák,obhodil si i posledního obránce a zdálo se,že cestu do vápna bude mít volnou,jenže přišel nevybíravý zákrok na kotníky a Martin rázem ležel na zemi.Správně následovala žlutá karta,bohužel tento hráč měl již předtím podobný zákrok,který ale sudí Svoboda neocenil žlutým kartónkem.Pár minut nato centroval do velkého vápna Ondra Kubeš,na jeho krásný centr si naběhnul Vojta Balík,hlavičkoval přesně,ale brankář Trepka byl na svém místě a míč ukryl ve svých rukavicích.Domácí se snažili,ale naše obrana byla tentokrát neprostupná,a tak i přesto,že měli více ze hry Honza Pospíchal v naší bráně neměl tentokrát tolik práce jako obvykle.My jsme zahrozili ještě několika střelami,ale ty byly buď nepřesné nebo je pochytal pozorný gólman Trepka.Proto svítil na světelné tabuli po pětačtyřiceti minutách spravedlivý stav 0:0.
I ve druhém dějství se hrál velice svižný,pohledný duel.Ve 48.minutě jeden z hráčů fauloval Ondru Kubeše,pro kterého tím pádem zápas skončil,neboť již potřetí v tomto kalendářním roce to odnesly Ondrovy žebra.V 55.minutě házel aut Robert Peschel na Davida Bártů,ten se snažil ve velkém čtverci udělat kličku obránci,který se snažil vypíchnout balón,ale trefil jen Davidovi kotníky.Rozhodčí Svoboda ani vteřinku nezaváhal a ukázal na penaltu.K jejímu provedení se postavil Vojta Balík,rozběhnul se,brankář Trepka čekal do poslední chvíle,pak se vrhnul doleva,Vojta kopnul míč doprostřed branky a i když si na ní domácí gólman sáhnul,nestačilo to a míč skončil v síti-góóóól-0:1.Snaha Řečice byla enormní,ale jak jsem již napsal,naše obrana hrála skvěle a s přehledem většinu míčů odvracela.Když se k tomu přidal i zbytek týmu,tak z toho vznikala mírná převaha domácích a naše nebezpečné brejky.Kardašova Řečice se dostala jen do dvou nebezpečných akcí.První byl balón za naší obranu,který však skvěle přečetl Honza Pospíchal,jenž vyběhnul za velké vápno a před dobíhajícím hráčem odkopnul míč do bezpečí.Druhý byl přímý volný kop,který směřoval zřejmě na břevno,ale i tentokrát ho Honza konečky prstů přizvedl na roh.Z našich akcí stojí za zmínku průnik Vojty Balíka,který prošel až na roh malého vápna,před brankou neviděl nikoho ze svých spoluhráčů,a tak se pokusil zakončit sám,střela mu bohužel nesedla,a tak míč skončil v autu.V 78..minutě ještě nebezpečně hlavičkoval skvěle hrající Milan Balík,který snad za celý zápas neprohrál jediný hlavičkový souboj,ale jeho hlavička skončila půl metru vedle tyče.Domácí si v závěrečných minutách vytvořili tlak,ale ten vedl jen k několika rohovým kopům,které jsme nakonec ubránili.Rozhodčí Svoboda nastavil sedm minut,ale nakonec přece jen naposled fouknul do své píšťalky a my se mohli radovat ze zisku tří překvapivých bodů.
V sobotu 24.září od 13 hodin přivítáme tým z Ratibořských Hor.
SESTAVA:Pospíchal-Jahoda,Dvořák,Trávníček,Kubeš(48.Lojda)-Drobilič,M.Balík,Bártů(K),M.Bodlák-Peschel(82T.Tepřík),V.Balík(90+5 Deutschar).