FK ŘEPEČ-OPAŘANY- SOKOL SLAVONICE 0:3 (0:1)

17.10.2016

Po vítězném derby s Třeběticemi jsme zajížděli do Řepče,která své první tři body získala teprve v minulém kole v Jistebnici.

Na útulném,leč trochu malém hřišti to byl od začátku spíše boj o střed hřiště.My jsme se snažili sice kombinovat,ale na našich kopačkách bylo hodně nepřesností,domácí se uchylovali k nakopávaným balónům,které většinou sbírala naše obrana nebo končily až za naší brankovou čarou.Do první vážnější šance jsme se zhruba po čtvrthodině dostali my.David Bártů našel za obranou nabíhajícího Davida Drobiliče,který z první o půl metru přestřelil branku domácích.Další šanci měl Vojta Balík,ale ani on neměl přesně seřízená mířidla.Ve 26.minutě se už posledně jmenovaný nemýlil,když jemně obhodil vyběhnuvšího gólmana a míč skončil přesně u tyče-góóóól-0:1.Domácí nás po obdržené brance chvíli přitlačili na naší polovinu a i oni se dostali k nebezpečnému zakončení,jenže se střelou asi z dvanácti metrů si Honza Pospíchal poradil a vyrazil jí do bezpečí.Ve 40.minutě se ocitl v obrovské šanci Robert Peschel,kterého našel nádhernou přihrávkou Milda Trávníček.Robert si míč zpracoval,propálil brankáře mezi nohy,jenže kulatý nesmysl se od gólmanovi paty odrazil do tyče a na roh.V poslední pětiminutovce si Řepeč vytvořila zřejmě největší tlak,když my jsme nedokázali balón udržet na svých kopačkách,ovšem ke smůle domácích přišla i tato převaha vniveč.Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.
V šatně jsme si řekli,že budeme hrát trpělivě,poněvadž Řepeč bude muset postupem času více otevírat hru a nám bude vznikat více prostoru pro rychlé protiútoky.To se taky do slova a do puntíku vyplnilo.V 55.minutě obral David Bártů o míč obránce a šel by sám na brankáře,jenže byl podražen,očekávali jsme kartu barvy červené,jenomže rozhodčí Průchová byla jiného názoru a vytáhla kartónek jenž měl barvu žlutou.V 61.minutě už bylo veseleji.Opět David Bártů obešel dva hráče Řepče,chtěl vystřelit na přední tyč,ale všiml se zcela volného Martina Bodláka,předložil mu přihrávku na zlatém podnosu a pro Martina už byl úkol jednoduchý,trefit zcela prázdnou branku,to se mu také povedlo-góóóól-0:2.Domácí se snažili ještě něco s výsledkem udělat,ale to byla voda na náš mlýn,neboť v obraně soupeře vznikaly okénka.Osm minut po druhé brance se uvolnil na hranici velkého čtverce znovu Martin Bodlák,vypálil k tyči a nedal gólmanovi šanci-0:3.Zápas jsme už dohrávali v klidu a vytvořili si ještě několik dobrých šancí.V 76.minutě vystřelil na přední tyč Lukáš Zrůcky,jenže jeho pokus brankář vyrazil na roh.Deset minut před koncem našel Vojta Balík nadýchaným centrem svého bratra Milana,ale jeho hlavička skončila těsně nad.Přímý volný kop Milana Balíka,také jen těsně minul branku domácích.Závar v malém vápně Řepče uhasil na brankové čáře brankář,i když se zdálo,že jeden z domácích hráčů předtím zahrál rukou.Celek Řepče už se k ničemu nedostal,a tak po závěrečném hvizdu Nikoly Průchové mohla vypuknout naše radost ze zisku dalších tří bodů.
SESTAVA:Pospíchal-Jahoda,Dvořák,Trávníček,Lojda-Peschel(89.J.Bodlák),Bártů(K),M.Balík,Drobilič(60.Zrůcký)-M.Bodlák,V.Balík(90.Marhoun).