SOKOL MLADÁ VOŽICE – SOKOL SLAVONICE 3:1 (0:0)

31.10.2016

Tentokrát jsme zajížděli na hřiště týmu,který byl před tímto kolem jen dva body za námi,takže to byl přímý souboj o druhou příčku.

My jsme nezačali špatně a čtvrthodinu jsme byli domácím více než vyrovnaným partnerem. V této části zápas jsme dokázali i dvakrát vystřelit,jenže střela Davida Bártů byla zablokována a pokus Martina Bodláka mířil půl metru vedle.Poté začala Mladá Vožice přitápět pod kotlem a my se dostávali postupem času pod čím dál větší tlak.Zejména standartní situace domácích byly velice nebezpečné.V naší brance však stál sebejistý Honza Pospíchal,ze kterého museli být hráči Mladé Vožice nešťastní,poněvadž zneškodnil spoustu střel a pochytal nepočítaně centrů.Ve 30.minutě pro nás přišel nešťastný moment,kdy musel po faulu odstoupit Vojta Balík,kterého nahradil Tomáš Lukš.Úplně největší šance prvního poločasu přišla čtyři minuty před koncem.Po chybě na naší levé straně postupoval jeden z hráčů domácích sám na Honzu Pospíchala,ale i tentokrát byl náš gólman úspěšnější a střelu vyrazil na roh.Do kabin jsme šli mnohem spokojenější my,neboť stav 0:0 zcela neodpovídal dění na hřišti.
V kabině jsme si řekli,že musíme být více aktivní a hlavně musíme zpřesnit rozehrávku a mezihru.To se vcelku povedlo a druhý poločas už nebyl tak jednoznačný,i když konečný výsledek tomu nenapovídá.Zkraje druhého dějství měla Vožice sice dva rohové kopy,ale ty jsme s přehledem odvrátili.A tak jak to někdy ve fotbale bývá, udeřilo na druhé straně.Kluci předvedli krásnou akci na jejímž konci byl Tomáš Lukš,který z hranice šestnáctky nedal brankářovi domácích šanci a jeho střela skončila pod víkem góóóóól-0:1.Bohužel naše radost měli jepičí život.Hned po rozehrávce se domácí vrhli do útoku,vyšachovali nás u velkého čtverce a střelou z hranice vápna domácí kapitán Štěpán Kukla znovu srovnal stav utkání-1:1.Pět minut nato bylo ještě hůř,Vožice znovu po akci,která byla podobná té před prvním gólem strhli vedení na svojí stranu,když se střelcem stal Martin Kříženecký-2:1.Kluci dřeli,bojovali,dostali se i do pár šancí.V jedné z nich se ocitl David Drobilič,ale po centru Milana Balíka mu na zadní tyči chyběl půlkrok, aby uklidil míč do branky.Domácí taktéž hráli útočně,a tak se divákům musel fotbal líbit.Největší šance Vožice se odehrála deset minut před koncem,kdy se jeden z jejich hráčů dostal až před Honzu Pospíchala,přehodil ho,ale míč branku minul snad o decimetr.Neustále jsme se tlačili kupředu,ale skvěle hrající,kompaktní celek Mladé Vožice nám příliš prostoru nedával,a tak většinou střely zpoza vápna domácí brankář Hanzal s přehledem kryl.Tři minuty před koncem přišla definitivní rána do vazu,střelu domácího Tomáše Svatka lehce tečoval Honza Dvořák a jeho jmenovec Pospíchal díky teči na střelu nedosáhl-3:1.My už jsme nedokázali odpovědět,a proto po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího Filipa Frčka,který svým výkonem také pomohl k nadprůměrnému fotbalu,zůstaly všechny tři body v Mladé Vožici.
SESTAVA:Pospíchal-Jahoda,Dvořák,Trávníček,Lojda(74.Kubeš)-Peschel,Bártů(K),M.Balík,Drobilič-M Bodlák,V.Balík(33.Lukš).