Turnaj starých pánů V M. Krumlově – basketbal

13.3.2017

Dne 11.2.2017 se konal tradiční turnaj basketbalových veteránů v Moravském Krumlově

za účasti domácích borců, Slavonic, Rosic a Bratislavského BK Matador 81. Hned v prvním zápase jsme nastoupili proti favoritům celého turnaje – Rosicím. Daří se nám střelba a tak se soupeřem držíme krok až do samého konce, ale nakonec prohráváme 35:30. O přestávce ochutnáváme vynikající uzenou polívku a nastupujeme proti domácím, kteří první zápas prohráli vysoko s Rosicema 25:37. Máme čerstvé posily z Telče tak věříme ve snadné vítězství. Ale opak byl pravdou. Střelecky se trápíme a nedáváme samostatné nájezdy na koš. Po závěrečném hvizdu a tahanicemi s rozhodčími dochází zápas do 3 min prodloužení. V něm se nám daří a vyhráváme 40:35. Ihned nastupujeme proti Bratislavě, která svá úvodní utkání prohrála. S Rosicemi 26:38 a s M. Krumlovem 30:38. Únava je znát, ale přesto je utkání jako na houpačce. Po půli ale prohráváme o 10 bodů. Zkoušíme osobní obranu, ale ta také nevede ke snížení a tak se vracíme k zónové obraně s agresivnějším pojetím. V závěru prohráváme o bod a soupeř Michal Hrivňák hází závěrečné šestky. K naší úlevě je nedává a když prohráváme  tak v mini tabulce máme nejlepší skóre a na turnaji obsazujeme nádherné druhé místo.