TJ Sokol Slavonice „A“ – Jiskra Strmilov 4:3 (3:1)

16.5.2016

Po vítězném zápase ve Studené jsme před vlastním publikem přivítali tým ze Strmilova,jenž před týdnem nastřílel sedm branek do sítě poslední Dešné.

Samotný zápas jsme začali velice vlažně,a proto byl soupeř od začátku lepším mančaftem.Strmilov měl sice míč více na svých kopačkách,ale kromě několika rohových kopů si žádnou vážnější šanci nevytvořil.Ve 25.minutě se vydal zaútočit stopér Milda Trávníček,ovšem tváří v tvář brankáři Přibylovi zklamal a ten jej dokázal vychytat.A nejen to.Odražený balón dokázali hosté nakopnout na svého útočníka Dohnala,který si poradil s Honzou Dvořákem a ranou na přední tyč nedal šanci ani Honzovi Pospíchalovi v bráně a otevřel tak účet zápasu 0:1.To nás srazilo ještě více do kolen a hosté si doslova v těchto chvílích dělali na hřišti co chtěli.Následovalo několik vyložených šancí soupeře a zdálo se být jen otázkou času,kdy dostaneme druhou branku.V největší šanci se ocitnuli strmilovští v 35.minutě,kdy jeden z hráčů soupeře udělal kličku i Honzovi Pospíchalovi a zakončoval do prázdné svatyně,hosté už zvedali ruce nad hlavu,ale najednou se na brankové čáře zjevil kapitán David Bártů a míč odkopnul do bezpečí.Tento moment jakoby nás nakopnul a najednou jsme začali hrát fotbal jako z partesu.Ve 37.minutě přišla zřejmě nejhezčí akce zápasu.Balón putoval po ose Martin Bodlák-Robert Peschel,ten se zbavil obránce a naservíroval přihrávku na zlatém podnose na zcela volného Vojtu Balíka,který měl už jednoduchou úlohu, a to trefit zcela odkrytou bránu,což se také povedlo-1:1.Za další tři minuty nato se po závaru před bránou Strmilova dostal odražený míč k Martinu Jahodovi,jenž v sobotu oslaví třiačtyřicáté narozeniny,ten ho ,,napálil“ svojí slabší levou nohou a míč se došoural k levé tyči-góóóól-2:1.Martin po zápase poznamenal,kdyby tam vyrostla pampeliška,tak to tam ani nedošlo.V další vyložené šanci se ocitnul David Bártů,ale i protentokrát ho vychytal Ondra Přibyl.Dvě minuty před půlí následoval další závar před strmilovskou brankou,přihrávku před branku sledoval jako lev svoji kořist nestárnoucí Martin Jahoda a stylem Davida Lafaty ho opět levačkou zasunul potřetí za záda jinak skvěle chytajícího Ondry Přibyla-3:1.Takový byl i výsledek prvního dějství.
Ve druhém poločasu jsme se chtěli spíše věnovat udržení dvougólového vedení.Prvních deset minut se de facto nic nedělo.V 57.minutě ovšem přišel náš další zkrat.Tak dlouho si naši obránci přihrávali vzadu,až jednu z přihrávek vystihnul Tomáš Dohnal a překonal Honzu Pospíchala podruhé-3:2.V dalším průběhu hry se Strmilov snažil vyrovnat a my pojistit náskok.Žádné vyložené šance však ani na jedné straně nepřicházely.Všechno podstatné se událo až v poslední desetiminutovce.Nejprve Honza Pospíchal neudržel střelu z dálky,balón mu vypadl,ale naštěstí pro nás jeden z dobíhajících hráčů netrefil v pádu míč ideálně,a ten skončil těsně nad brankou.V 83.minutě předvedl důraz Martin Bodlák,obral o míč levého beka Strmilova,odpoutal se od něj a utaženou střelou na první tyč nedal Ondrovi Přibylovi šanci-góóóól-4:2.Běžel jsem k lajně políbit pravou kopačku věříce,že zápas už dohrajeme v klidu.Minutu poté ze slavného hrdiny mohl stát neslavný.Martin Bodlák vybojoval balón u lajny,místo toho aby ho nakopnul dopředu,vracel se zpátky k naší bráně a přihrával Honzovi Pospíchalovi,jenže si nevšimnul jednoho z hráčů Strmilova,ten nahrávku vystihnul,ale nedovolil si udělat kličku našemu brankářovi a vracel se na střed vápna,kde už ho naši stopéři zpacifikovali a odkopnuli míč do bezpečí.Přišla však 88.minuta,Dan Lovětínský zbytečně zatáhnul za dres jednoho z hráčů soupeře,sudí Chvála zapískal a ukázal na penaltu a ukázal Danovi žlutý katónek.K exekuci se postavil Tomáš Dohnal,Honza Pospíchal sice jeho střelu vystihnul,ale byl přece jenom krátký,a tak se Tomáš mohl radovat ze svého hattricku-4:3.Zbývající dvě minuty už jsme si dokázali pohlídat a udrželi tak domácí neporazitelnost.
SESTAVA:Pospíchal-Jahoda,Trávníček,Dvořák,Drobilič(82.Kubeš)-M.Bodlák,M.Balík(76.Deutschar),Lovětínský,Bártů(K)-V.Balík,Peschel.