FK STUDENÁ- SOKOL SLAVONICE,,A“ 1:3 (1:2)

8.5.2016

Oproti minulému zápasu proti Číměři jsme tentokrát odjížděli k zápasu do Studené již téměř kompletní,a tak se dal očekávat kvalitnější výkon,než minulý týden.


Utkání jsme začali aktivně.Již v 8.minutě vysunul David Bártů rozběhnutého Vojtu Balíka,který se hnal sám na gólmana,vybral si střelu na bližší tyč,ale ta byla tak přesná,že opravdu tyčku trefila.K odraženému balónu se dostal Dan Lovětínský,zpracoval si ho,vystřelil přesně,ale bohužel pro nás nastřelil jen domácího obránce,a tak protentokrát ještě zůstalo skóre nezměněno.Nadále jsme byli ti aktivnější,vybojovali jsme několik rohů,první dva z nich nekopnul  Vojta Balík příliš dobře,takže domácí snadno odvrátili.V 18.minutě přišel rohový kop číslo tři.K jeho zahrávání se opět postavil Vojta Balík,míč směřoval na přední tyč ,kde byl Robert Peschel,hlavou ho jemně tečoval a ten zapadl do sítě-góóóóól-0:1.Na to,že dá Robert branku hlavou musel být skoro stejný kurs jako na Leicester před sezónou,že vyhraje Premier league.Z tribun byli slyšet dvě desítky našich diváku v čele s bubeníkem Šmícou, kteří věnovali svůj čas a přijeli nás podpořit,za což jim patří velké poděkování!Studená hrála převážně nakopávané míče na rychlonohého Libora Dvořáka.Několikrát ho naše obrana uhlídala,ale ve 27.minutě se střelec domácích uvolnil u brankové lajny,naši hráči reklamovali,že už byl balón za lajnou,jenže se hraje do té doby,než rozhodčí zapíská,a tak Dvořák předložil míč před bránu,kde měl Krasnovský už jednoduchou úlohu a srovnal na-1:1.Nás tento moment trochu poznamenal a najednou měla více ze hry Studená.Přišla však 36.minuta a faul před šestnáctkou domácích.Míč si postavil Milda Trávníček,krátký rozběh,střela a kulatý nesmysl se třepetal ve vinglu-góóóól-1:2.Milda opět předvedl svojí famózní kopací techniku a na jaře už dal svojí třetí branku a všechny tři by mohly kandidovat na gól roku.Zbytek první půle jsme si pohlídali a do šaten odcházeli s jednogólovým vedením.
V kabině jsme si řekli,že musíme pokračovat v trpělivé hře,a hlavně pohlídat nebezpečného Dvořáka.Domácí začali druhé dějství aktivně a chtěli výsledek otočit.Ve 48.minutě si tak dlouho v obraně přihrával Honza Dvořák s Davidem Drobiličem,až se dostali pod tlak,domácí Libor Dvořák vypíchnul míč našemu jmenovcovi,ten navíc ještě podklouznul,takže domácí ostrostřelec se řítil sám na Honzu Pospíchala,ten situaci ustál a střelu dokázal vyrazit na roh.V této chvíli mně začalo píchat pod levou lopatkou,zřejmě infarkt,říkal jsem si.Naštěstí se po zápase ukázalo,že to byla tříska z lavičky náhradníků,která se mi zapíchla do trika.V 53.minutě dostal míč do běhu David Bártů,dostal se až do šestnáctky,kde mu přišlápl nohu jeden z domácích obránců.Sudí Janák,jenž se před zápasem posilnil několika pivy,odpískal,ale nic neukázal.Běžel směrem k místu přestupku a my trnuli,co vůbec odpískal.Naštěstí se jen šel přesvědčit,zda to bylo ve vápně a ukázal na bílý puntík.Míč si vzal prvně Martin Bodlák,ale posléze ho předal Davidovi.Ten si balón postavil,brankář Studené si vybral levou stranu,ale David kopnul míč doprostřed-góóóóól-1:3.Na hřišti se začalo ještě více jiskřit od kopaček,a nepřesný rozhodčí Janák svými nepřesnými verdikty tomu také příliš nepomohl,Studená se snažila s výsledkem ještě něco udělat,ale my pozorně bránili,takže náasledovaly spíše střely zpoza šestnáctky a s těmi si Honza Pospíchal hravě poradil.My už jsme se více soustředili na udržení dvoubrankového vedení a hráli jsme spíše na brejky,které ovšem končily nepřesnou střelou nebo je přerušila obrana domácích.Jak čas plynul,tak i na kopačky hráčů Studené přicházelo víc a víc nepřesností,a proto se zápas odehrával mezi vápny a hra se kouskovala častými fauly.Čas se táhnul jak poválečné Túčko,na konci sudí Janák nastavil ještě 4 minuty,i když nevím proč tolik,ale přece jenom přišel očekávaný poslední hvizd,a my jsme si mohli připsat do tabulky další tři body.
SESTAVA:Pospíchal-Jahoda,Trávníček,Dvořák,Drobilič-Bártů(K),Lovětínský(79.Tepřík), M.Balík, M.Bodlák -V.Balík,Peschel.