1.FC JISTEBNICE – SOKOL SLAVONICE 3:3 (0:3)

29.8.2016

K utkání do 100 kilometrů vzdálené Jistebnice jsme odjížděli v 15 lidech,bohužel z pracovních důvodů nemohli odjet Vojta Balík a David Drobilič.

Za neskutečného horka jsme zápas začali aktivně a již v 5.minutě jsme se ujali vedení,když Martin Bodlák napřáhnul zpoza šestnáctky a nedal sebemenší šanci domácímu gólmanovi zasáhnout-0:1.O šest minut později trochu podcenil centr do malého vápna Honza Pospíchal,míč mu proskočil mezi nohama na tyč,odtud putoval podél brankové čáry,až ho nakonec Martin Jahoda odkopnul do bezpečí.My jsme nadále napadali domácí při rozehrávce,a ti dost často chybovali.Další šanci měl opět skvěle hrající Martin Bodlák,ale z dobré pozice minul branku.Ovšem ve 27.minutě už jsme vedli o dvě branky,když se opět trefil Martin Bodlák.Za další dvě minuty vypíchnul obránci míč Robert Peschel,vybídnul rozběhnutého Davida Bártů,který by šel sám na gólmana,ale praporek pomezního byl proti,tentokrát oprávněně.Minutu poté se podařilo Jistebnici nastřelit znovu tyč,ale i pro tentokrát se nám podařilo míč odkopnout.Hned z protiútoku vykombinovali míč Dan Lovětínský,David Bártů a Martin Bodlák.Posledně jmenovaný opět napřáhnul z hranice šestnáctky a zkompletoval svůj čistý hattrick-0:3!Zbývající čtvrthodinu do konce první půle jsme si pohlídali a do kabin šli za skvělého stavu.
V poločase jsem zaslechnul z kabiny domácích jejich trenéra,když ho nemůžete zastavit(myšleno M.Bodláka),tak mu klidně přeražte obě nohy.I v úmorném vedru mi při té představě naskočila husí kůže,neboť se rozhodně nedalo mluvit o tom,že by domácí hráli v prvním poločase zrovna v rukavičkách…..
Ve druhém dějství jsme trochu vyklidili své pozice a pomalu,ale jistě začala mít více ze hry Jistebnice.I když i my jsme měli před domácí brankou několik závarů.Po čtvrt hodině hry zbytečně fauloval ve velkém čtverci Filip Lojda a přišla penalta číslo1.Tu domácí Maňák s přehledem proměnil a snížil tak na 1:3.V 72.minutě vystrašil brankáře domácích střelou z dálky Milda Trávníček,dobíhající Martin Bodlák k naší smůle trefil gólmana jen do ramene a z velké šance byl jenom roh.Za dalších pět minut se snažil mimo hranici šestnáctky odkopnout balón Milda Trávníček,nastřelil si však ruku a sudí Ovčáček odpískal penaltu číslo 2.Tentokrát Honza Pospíchal směr střely domácího Kotalíka vystihnul,ale rána byla příliš prudká,takže Jistebnice byla rázem na dostřel-2:3.V 85.minutě šel Láďa Chalupa do souboje s obráncem,ten ho nastřelil,míč se odrazil tak,že Láďa mohl postupovat sám na brankáře.Běžel s ním i kapitán David Bártů,ale Láďa se rozhodnul zakončit sám,gólman domácích však předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil.My jsme zuby nehty bránnili hubené jednobrankové vedení.Běžel již nastavený čas,následoval dlouhý centr na roh našeho malého čtverce,Honza Pospíchal si zakřičel,Milda Trávníček se mu sklonil,ale v tu chvíli do nich vlétnul jeden z domácích hráčů(dle mého názoru jednoznačný faul),jenže tentokrát zůstala píšťalka rozhodčího Ovčáčka němá.Míč se dostal před prázdnou bránu,kde ho doklepnul do sítě Stoszek 3:3.Rozehrálo se a sudí naposled fouknul do své píšťalky.Nám mohly zůstat jen oči pro pláč,a to nejen ze ztracených dvou bodů,ale zejména z toho jakým způsobem jsme o ně přišly.
SESTAVA:Pospíchal-Jahoda,Dvořák,Trávníček,Lojda-Peschel(59.Křížka),M.Balík(79.Zrůcký),Chalupa,Bártů(K)Lovětínský-M.Bodlák.