SOKOL SLAVONICE- FK SOKOL TŘEBĚTICE 3:0 (1:0)

10.10.2016

Po těsné prohře v Malšicích jsme tentokrát přivítali v,,moravském“ derby zkušeného soupeře z Třebětic.

Trošku ve mně hlodal červíček pochybností,zda se na našem týmu neprojeví nepříliš povedený druhý poločas v Malšicích,ale opak byl pravdou.Od začátku bylo na chlapcích vidět plné soustředění a snaha neoblíbeného soupeře poradit,ale nebylo to vůbec jednoduché.Třebětice nás mají velice dobře načtené a od začátku zdvojovali naše největší opory a hlavně bránili naše útoky téměř vždy ve všech jedenácti lidech.Proto jsme se dlouho přes přehuštěnou polovinu hřiště nemohli dostat k nějakému zakončení.Paradoxně první velkou šanci měli hosté,když po pravé straně utekl jejich útočník,odcentroval a zcela volný další hráč na úrovni penalty netrefil míč tak,jak by chtěl,a ten naštěstí pro nás skončil vedle branky.Ve 21.minutě však udeřilo na druhé straně.Robert Peschel doběhnul balón u lajny,hosté už přestali hrát,že bude následovat rohový kop,vrátil ho na velké vápno,kde zakončoval David Drobilič,střela mu příliš nesedla,jenže skončila přesně na kopačkách Davida Bártů,který z otočky zakončil bodlem přesně k tyči.Góóóól ozvalo se nejen z tribuny,ale i z mého hrdla až mi vypadla nedokouřená Camelka z úst na zem.Další naše pokusy neměly buď razanci anebo jim chyběla přesnost.Třebětice zahrozily ještě jednou,když střela z přímého volného kopu mířila do vinglu,ale Honza Pospíchal ho konečky prstů vytlačil na roh.My jsme si vypracovali také ještě jednu gólovou příležitost,když Vojta Balík šel sám na brankáře,rozhodnul se ho přelobovat,ale ten reflexivním zákrokem vyrazil míč na roh.Poločasový výsledek tedy zněl-1:0.
V kabinách jsme si řekli,že musíme hrát trpělivě,neboť čím déle budeme držet náskok,tak budou hosté postupně otevírat obranu,a tím pádem bude vznikat více prostoru pro naše rychlonohé hráče.Ovšem prvních sedm minut druhého dějství se vkradla na naše kopačky nervozita a nepřesnost,proto jsme se nemohli dostat do hry.Soupeř toho naštěstí nevyužil a my se brzy oklepali a pak už až do konce zápasu do byla jiná káva.Nejprve jsme si vytvořili několik standartek,které Třebětice horko těžko odvracely.V těchto chvílích prohlásil Láďa Chalupa na lavičce-,,Ten druhej gól visí ve vzduchu“.A měl pravdu.Jeden z centrů do vápna gólman hostů Aipldauer sice vyboxoval,ale jen na nohu Davida Drobiliče,který okamžitě vystřelil a kulatý nesmysl se od břevna odrazil do sítě-góóóól-2:0.Od tohoto okamžiku jsme byli jednoznačnými pány na hřišti.Třebětičtí se sice snažili,jenže kazili jednoduché přihrávky,a když už se dostali k jakémusi zakončení z dálky,tak jejich pokusy končily hodně daleko mimo tři tyče naší branky.Zato naše hra snesla měřítko vysoké kvality.Čím více se blížil konec zápasu,tím větší jsem měl pocit,že body nemůžeme ani náhodou ztratit,a to už je co říct,poněvadž tento pocit nemívám příliš často.V 88.minutě udeřilo potřetí Martin Bodlák dostal balón na polovině hřiště,po křídlech se mu rozbíhali další hráči,ke kterým se stáhli obránci,a tím pádem se Martinovi otevřela cesta k bráně.Dostal se i k zakončení,jenže brankář jeho střelu vyrazil,ale jen k Davidovi Bártů,ten zády k brance jen mrknul kde je branka a z otočky se ani tentokrát nemýlil-góóóól-3:0!!!Do konce zápasu se už nic zvláštního neudálo a tak i po závěrečném hvizdu rozhodčího Bumby svítil stav-3:0 na světelné tabuli,zřejmě symbolické pro Láďu Chalupu,ktrý v minulém týdnu oslavil 30.narozeniny!
SESTAVA:Pospíchal-Jahoda,Dvořák,Trávníček,Lojda-Peschel,Bártů(K),M.Balík(86.Chalupa)Drobilič(77.Zrůcký)-M.Bodlák,V.Balík(88.J.Bodlák).